• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žmonių dėmesį patraukė Radviliškio rajono laukuose prieš keletą dienų išpiltos maždaug 20 tonų bulvių. Jas savo laukuose išpylęs ūkininkas Dainius Sivickis sako, jog tai – įprasta situacija, kai išmetamos prastos kokybės bulvės.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu Lietuvos daržovių augintojų asociacijos vadovė Zita Cironkienė lrt.lt kalbėjo, kad, pavyzdžiui, kopūstus ūkininkai laukuose šiemet žada pilti dėl perprodukcijos. Pasak jos, labdarai viso daržovių pertekliaus ūkininkai suaukoti negali.

D. Sivickis lrt.lt komentavo nesuprantantis, kodėl dėl jo papiltų bulvių kilo toks susidomėjimas.

REKLAMA

„Tai negera produkcija, kiekvienais metais taip būna, tik kiti ūkininkai galbūt pila miškuose“, – kalbėjo jis.

Naujienų agentūra BNS praneša, kad D. Sivickio papiltas bulves „lanko“ žvėreliai, teigiama, kad paieškoti geresnių ateina ir žmonių.

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos vadovė Z. Cironkienė lrt.lt sako apie geras bulves laukuose išpilančius ūkininkus šiais metais dar negirdėjusi, bet pasakoja žinanti apie panašius kopūstų augintojų ketinimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiemet situacija rinkoje ir išsiskiria tuo, kad labai didelė kopūstų perprodukcija. Kopūstų derlius, kaip ir kaimyninėse šalyse, labai didelis, augintojai negali jų parduoti, tai tikrai didelė problema“, – kalbėjo Z. Cironkienė.

Anot jos, ūkininkai daržoves stengiasi išpilti „atsakingai, kad nedarytų žalos gamtai, nepakenktų kaimynams“, tačiau, pavyzdžiui, visko aukoti labdarai, anot Z. Cironkienės, augintojai negali.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galima tai daryti, bet įsivaizduojate tokią situaciją: augintojas patyrė išlaidas juos augindamas. Pardavęs kopūstus, jis tikisi gauti pajamas, už kurias išlaikytų šeimą, nusipirktų trąšų, sėklų, kuro kitiems metams. Tiek, kiek išdalinsi labdarai, atitinkamai sumažės ir pirkimai rinkoje“, – kalbėjo asociacijos vadovė.

„Aišku, atiduodama ir labdarai, bet visko atiduoti negalima“, – pridūrė ji. Anot moters, ūkininkai paremia darželius, vaikų namus, zoologijos sodą.

REKLAMA

Z. Cironkienė sako, kad įtempta situacija rinkoje susidarė ir dėl to, kad Vokietijos, Skandinavijos šalys bando „atsisukti į savo vartotoją, pasiūlyti savo šalyje išaugintą ar pagamintą produktą“.

„Šiemet mūsų kopūstų atsisakė Vokietija, Skandinavijos šalys, kurios pačios gali išsiauginti šią daržovę“, – sakė ji.

Daržovių augintojų asociacijos vadovė svarsto, kad šiemet dėl perprodukcijos ir sumažėjusių kainų kopūstų augintojų pajamos galėtų sumažėti trečdaliu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų