Ši daržovė po truputį populiarėja ir vis labiau sužavi ne tik moteris, bet ir vyrus.
„Bet kai aš pašnibždu, ką jis gali. Kad per pusmetį moteris, pavyzdžiui, gali pastoti, jeigu ji negali pastoti – pagėrus moliūgėlio, nes jame visi mikroelementai yra. Tobulai fermentaciją atgamina. Valo kepenukus ir mums padeda gyventi džiaugsmingai. Švariai“, - sako baro „Šviežios sultys“ sulčių spaudėja Teresė Juodėnienė.
Teresė dalijasi ir savo patirtimi – prieš dvidešimt penkerius metus pradėjo valgyti daugiau neapdorotų moliūgų ir būtent tada baigėsi ligos bei gydytojų kabinetų durų varstymai. O kur dar, kaip ji priduria, žinojimas, kad moliūgas bene vienintelė daržovė, stabdanti vėžinių ląstelių susidarymą organizme. Padeda turintiems antsvorio, ar kenčiantiems dėl nusilpusio imuniteto.
Gydytojai paantrina, moliūgai tikrai naudingi. Mat šioje daržovėje gausu vitaminų ir mikroelementų.
„Cinko, seleno, magnio, geležies. Dėl to rekomenduojama įtraukti į savo mitybą, ypač vyrams, poveikis spermogenezei apsaugo nuo prostatos ligų“, - sako dietologė Žana Antonova.
Naudingos moliūgų sėklos ir linkusiems į depresiją.
Tiesa, sėklos kaloringesnės už patį moliūgą. Jame beveik nėra kalorijų – vos dvidešimt trys šimte gramų. O štai šimte gramų sėklų – net šeši šimtai kalorijų. Tad jas vartojant reikėtų nepamiršti saiko. O tiems, kas negali nuryti nė gramo tik ką perpjautos daržovės, ūkininkai pataria valgyti raugintus.
Ir tik labai atsargiai moliūgą turėtų vartoti sergantys cukriniu diabetu, turintys mažą skrandžio sulčių rūgštingumą.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.