• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įprastinę CD ar DVD įrašymo procedūrą paprastai užbaigia flomasteris ar prilipdyta etiketė. Tačiau diskų žymėjimą keverzone ar lipdukais netrukus pakeis lazerio graviūros, kurios savo išdegintų CD ir DVD žymėjimo procesą iškels į dar neregėtas estetines aukštumas.

REKLAMA
REKLAMA

“Hewlett-Packard” (www.hp.com) sugalvojo būdą, kaip išmokyti duomenis į optinius diskus įrašinėjančius lazerius kurti išvaizdžias jų etiketes. HP sukurta “LightScribe” technologija leidžia įrašomųjų CD ar DVD viršutinėje pusėje išdeginti vienspalvius didelio kontrasto grafinius atvaizdus, pagal kokybę prilygstančius šilkografijos spaudos būdui. Kad būtų galima lazeriu graviruoti diskų etiketes, reikia trijų dalykų - su “LightScribe” technologija suderinamo įrašomojo įrenginio, tam pritaikytos CD ar DVD laikmenos ir atvaizdus kuriančios programinės įrangos. Pagal licencijas “LightScribe” platindama techninės įrangos, laikmenų ir programinės įrangos gamintojams HP siekia paversti šią technologiją rinkos standartu.

REKLAMA

Tipiška disko graviravimo procedūra atrodytų taip: vartotojui nutarus įsirašyti į CD pasirinktas dainas programinė įranga surinks informaciją apie jas ir automatiškai sugeneruos siūlomą etiketės atvaizdą. Kai diskas bus įrašytas, programa patikrins, ar laikmena suderinama su “LightScribe”. Jei vartotojas patvirtins peržiūros lange parodytą automatiškai sukurtos etiketės atvaizdą, jam tereikės išimti įrašytą diską, apversti jį ir vėl įdėti gerąja puse į viršų. Programinė įranga surinks papildomą informaciją iš įrašančiojo įrenginio, paruoš galutinį etiketės atvaizdą ir pradės įrašymo procesą. Jį užbaigus diskas bus automatiškai išstumtas iš įrenginio.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi tokios graviūros pasižymės aukšta atvaizdų kokybe (apie 1200 taškų colyje), didelės reikšmės turės stabilus disko sukimo greitis ir įrašymui skirto etiketės sluoksnio žymėjimo preciziškumas (mikronų tikslumu). Pasak HP, norint užtikrinti suderinamumą su “LightScribe” pakaktų nedidelių įrašančiųjų įrenginių pakeitimų. Graviravimui skirtų laikmenų paviršius bus padengtas specialiu sluoksniu, sugeriančiu lazerio šviesą ir cheminės reakcijos būdu pakeičiančiu dangos spalvą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot HP atvaizdų kūrimo ir spausdinimo padalinio specialistų, su “LightScribe” suderinamų įrašymo įrenginių kaina, palyginti su įprastais, tepadidėtų tik 10 JAV dol., o etikečių graviravimui skirtas sluoksnis laikmenas pabrangintų maždaug 25 JAV centais. Pranešama, kad “LightScribe” naudojimo licencijas jau nusipirko “Hitachi-LG”, “Toshiba”, “MicroVision”, “Sonic Solutions” ir kai kurios kitos bendrovės. Pirmieji diskus graviruojantys įrenginiai ir jiems skirtos optinės laikmenos rinkoje turėtų pasirodyti po 6 mėnesių.

Nors iš pažiūros kur kas patogesnis ir išvaizdesnis diskų žymėjimas nėra ypatingas technologijų pasiekimas, ne vieno IT apžvalgininko manymu, “LightScribe” gali supurtyti rinką. Svarbiausias sėkmės veiksnys - tradicinis: noras išsiskirti iš kitų. Šiais visuotinio CD irDVD “kepimo” laikais siūlymas papildyti tokį nuobodžiai mechaninį procesą kiekvieno kūrybiškumą atskleidžiančiomis galimybėmis atrodo tikrai viliojantis. Neverta net abejoti, kad netrukus graviravimo lazeriais entuziastai sukurs ištisą “LightScribe” pritaikymų subkultūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų