Neoficialią algą gaunantys darbuotojai apie tai jau išdrįsta prabilti ir patys. Valstybinė mokesčių inspekcija šiuo metu per dieną gauna vidutiniškai daugiau nei po 4 įvairių bendrovių darbuotojų pranešimus apie vokeliuose mokamas algas, rašo „Lietuvos rytas“.
VMI pasitikėjimo telefonu gautas skundas, be kitų, gali įklampinti ir generalinio prokuroro Algimanto Valantino seserį Stasę Jokšienę.
Praėjusių metų pabaigoje VMI gavo skundą, kad Telšiuose įsikūrusioje statybų bendrovėje „Samanėlė“ mokami atlyginimai vokeliuose. Šios įmonės vyriausioji buhalterė yra S.Jokšienė.
Patikrinę gautą informaciją dėl „Samanėlės“, Mokesčių inspekcijos pareigūnai surašė protokolą ir visą medžiagą perdavė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai.
Aktyvią kovą prieš neoficialius atlyginimus VMI pradėjo tik praėjusiais metais.
Signalu veikti tapo „Lietuvos ryto“ rašiniai, kuriuose tuometė mėsos sūdytoja Dalia Budrevičienė papasakojo apie vokeliuose mokamus atlyginimus Kėdainių agrofirmoje, susijusioje su skandalais pagarsėjusiu buvusiu politiku Viktoru Uspaskichu.
Birželio pradžioje pradėjo veikti specialus pasitikėjimo telefonas, kuriuo paskambinę gyventojai gali pateikti skundą dėl vokeliuose mokamų algų ar kitų pažeidimų.
Per septynis mėnesius VMI iš gyventojų gavo beveik 1,4 tūkst. skundų dėl įvairių pažeidimų įmonėse. Didžiausią gyventojų nepasitenkinimą kelia algos vokeliuose – dėl to gauta 930 pranešimų.
Oficialios statistikos, kokia dalis atlyginimų Lietuvoje išmokama vokeliuose, nėra. Remiantis 2006 metų liepos mėnesį „Vilmorus“ atlikta gyventojų apklausa, 13,8 procento gyventojų prisipažino gavę atlyginimą vokelyje. Spėjama, kad vokeliuose gali būti išmokėta iki penktadalio visų atlyginimų, rašo „Lietuvos rytas“.