• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Vasario 6 dieną Tauragės teritorinės darbo biržos Tauragės skyriuje surengtas susitikimas su vietos valdžios bei verslo atstovais – pristatyta situacija darbo rinkoje, nedarbo tendencijos ir jas lemiantys veiksniai, aptartos užimtumo didinimo galimybės. Pranešimą susirinkusiesiems pristatė Tauragės teritorinės darbo biržos Tauragės skyriaus vedėjas Juozas Bendikas. Anot pastarojo, 2013 m. pradžioje nedarbas išaugo 0,9 proc. ir šiuo metu siekia 16,6 proc. Aukščiausias nedarbas išlieka Batakių bei Skaudvilės seniūnijose.

REKLAMA
REKLAMA

Susirinkimą, aptardamas susiklosčiusią situaciją, pradėjo Tauragės teritorinės darbo biržos direktorius Mindaugas Macas.

REKLAMA

– Nors 2012 m. dirbome aktyviai, neišvengėme nedarbo lygio kilimo, kuris ypač buvo jaučiamas I ir IV ketvirčiais. Reikia vienyti visų: ir vietos politikų, ir mūsų, ir verslininkų jėgas, prioritetą imti teikti nuolatiniam, – optimizmu netryško direktorius.

Anot jo, žvelgiant į praėjusius metus galima pasidžiaugti tik tuo, jog startavo naujas profesinio mokymo modelis. Įgyvendinant jį pasirašomos trišalės – darbo biržos, darbdavio ir bedarbio – sutartys. Lėšų įgyvendinti šią priemonę darbo birža turi, tačiau darbdaviai naujove vis dar nepasitiki. Įgyti profesiją ar persikvalifikuoti pageidautų apie 90 asmenų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigė J.Bendikas, 2012-ieji išsiskyrė aktyviu registravimusi darbo biržoje – iš viso pernai užregistruoti 5222 bedarbiai. Tai yra 1323 daugiau nei per 2011 m.

– Ieškantieji darbo suskirstomi į keturias grupes pagal pasirengimą darbo rinkai ir motyvaciją. Deja, tik 1140 iš jų gali ir nori dirbti, yra pasiruošę konkuruoti, – skaičius pateikė J.Bendikas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastebima ir darbingo amžiaus gyventojų Tauragės rajono savivaldybėje mažėjimo tendencija: nuo 2008 m. jų sumažėjo beveik pusšešto tūkstančio. „Sodros“ duomenimis, sumažėjo samdomų darbuotojų skaičiaus augimas. Per 2012 m. dirbančiųjų padaugėjo tik 124. Šiuo metu Tauragės rajone ir Pagėgių savivaldybėje jų priskaičiuojama apie 15 000.

REKLAMA

– Nors praėjusiais metais padaugėjo registruotų įmonių skaičius (įregistruotos 266 įmonės), įdarbinimas palyginus su 2011 m. sumažėjo 188, – duomenis pateikė Tauragės skyriaus vedėjas.

Susirinkime dalyvavęs Tauragės apskrities verslininkų asociacijos administracijos vadovas Darius Stankus suskubo paaiškinti, kad šie skaičiai nelabai atitinka tikrovę. Anot jo, daugelis įregistruotų įmonių veiklos taip ir nepradėjo, o nedarbas 2013 m. sausį išaugo dėl padidinto minimalaus mėnesinio atlyginimo.

REKLAMA

– Reikia skaičiuoti tik tas įmones, kurios pradėjo mokėti „Sodrai“ mokesčius. Praėjusiais metais dėl palankios saulės energetikos plėtros politikos buvo pristeigta nemažai su šia sritimi susijusių bendrovių, kurios nieko taip ir nenuveikė, – pateikė paaiškinimą D.Stankus.

2013 m. sausio mėnesį nedarbo lygis siekė jau 16,6 proc. Aukščiausias jis, pasak J.Bendiko, yra Batakių (26,5 proc.) ir Skaudvilės (21,2 proc.) seniūnijose. Vienintelėje Lauksargių seniūnijoje bedarbių skaičius sumažėjo, Gaurės išliko toks pat. Į aktyvias darbo rinkos politikos priemones nukreipti 989 asmenys. Iš viso panaudota 2 395 203 Lt.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

– Pakankamai skaudi viešųjų darbų tema. Nors visuomenei naudingų darbų 2012 m. daugėjo iki 411, norinčiųjų dalyvauti šioje priemonėje kur kas daugiau, pavyzdžiui, šiemet – apie 600. Šaltuoju metų laiku viešųjų darbų mažėja: pernai jie pradėti vykdyti tik kovo mėnesį. Toks netolygus jų įgyvendinimas neužtikrina labiausiai remtinų bedarbių užimtumo, – teigė J.Bendikas.

REKLAMA

Iš Užimtumo fondo lėšų įgyvendinti visuomenei naudingus darbus pernai skirta per 100 000 Lt.

Pranešėjas J.Bendikas pateikė ir 2013 m. darbo rinkos pokyčių prognozę: Tauragės rajono savivaldybės darbdaviai planuoja įkurti 131 naują darbo vietą.

– Optimizmo šiais metais jokio – svarbu išlaikyti dabartinį lygį, – reziumavo M.Macas.

Po pranešimo diskutuota apie tas darbo vietas, kurioms šiandien ypač trūksta kvalifikuotų specialistų: greiderininkų, kombainininkų, melžėjų, traktorių valdytojų, krosnių mūrininkų. Anot M.Maco, ūkininkai intensyviai ieško, kas galėtų valdyti kombainus, siūlo net 6000 Lt atlyginimą, tačiau neranda.

Karolina STAŽYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų