- Jau savaitę esate išrinktas Darbo partijos pirmininku. Kaip jaučiatės?
- Normaliai jaučiuosi. Aišku, ši savaitė buvo gana įtempta, nes nebuvau Briuselyje, kur vyko politinių grupių susitikimai, daugiau buvau Lietuvoje.
Čia su partija aptarėme bendrus dalykus, pradėjome dirbti kaip komanda. Man atrodo, kad viskas gerai. Yra ir iššūkių, ir sunkumų, bet dauguma komandos žmonių pasirengę kartu energingai dirbti.
- Buvo dar 13 konkurentų, tarp jų – Viktoras Uspaskichas ir Vytautas Gapšys. Kaip sugebėjote taip greitai gauti tiek simpatijų?
- Nepavadinčiau to kažkokiomis simpatijomis ar antipatijomis, nes su visais kandidatais ir Seimo frakcijos nariais esame seniai pažįstami – mūsų frakcijos šalia sėdėdavo.
Pagrindinis dalykas, kurį mes visi supratome, kad optimalų rezultatą galime pasiekti tiktai dirbdami kaip komanda. Galbūt mums dar trūksta susistygavimo, kai kurių struktūrinių dalykų susidėliojimo, funkcijų paskirstymo, rinkiminio štabo detalesnio išdėstymo. Partija yra didelis mechanizmas, bet vyksta konstruktyvus darbas.
-Kalbama, kad jūsų paskyrimas į pirmininko postą buvo suplanuotas iš anksto. Ką apie tai manote?
-Per šią savaitę aš prisiklausiau daug įvairių kalbų, tačiau apsispręsta buvo partijos taryboje, kai mes sutarėme, jog galime dirbti kartu. Tarybai pasirodė, kad su mano samprata galima dirbti.
Pagrindinis apsisprendimas buvo, kad mes dirbame kaip komanda, o kurioje pozicijoje, tai yra tolimesni sprendimai ir ne tokie svarbūs. Svarbiausia, kad komanda pasiektų maksimalų rezultatą.
-Ar Viktoras Uspaskichas dar turi kokią įtaką partijai ir asmeniškai jums?
-Viktoras Uspaskichas buvo ir yra partijos įkūrėjas, garbės pirmininkas. Jis yra mūsų bendros komandos narys, bet pirmininkas dirbs savo kompetencijos ribose, pavaduotojai – savo. Ieškosime bendrų sprendimų.
-Tačiau didžiulė V. Uspaskicho įtaka išliks?
-Man kiekvieno komandos nario nuomonė svarbi. Mes jas „dedame ant stalo“, diskutuojame kartu ir ieškome optimalių variantų. Tai, jei V. Uspaskichas pateiks pasiūlymus, visi tarsimės, ieškosime geriausių sprendimų ir dirbsime kartu.
-Partijos keitimas – normalus dalykas politiniame gyvenime? Juk gali atrodyti, jog neturite politinių pažiūrų.
-Viskas priklauso nuo to, kokiomis aplinkybėmis šie dalykai vyksta. Aš tikrai nepakeičiau politinės partijos dėl postų ar pozicijų. Išeidamas iš „Tvarkos ir teisingumo“ iš viso nežinojau, koks bus tolimesnis mano politinis gyvenimas, ar būsiu Europos Parlamento narys ir toliau tęsiu savo darbus, ar prisijungsiu prie kažkurios esamos politinės jėgos.
Pradžioje buvo įvairių variantų, galvojau kurti naują politinę partiją. Mano išėjimas iš „Tvarkos ir teisingumo“ nebuvo susijęs su perėjimais į kitą partiją.
Tiesiog pradėjo skirtis mūsų požiūriai nuo to, ką buvome žadėję prieš rinkimus. Man atrodo, kad nereikia tuščiai eikvoti energijos pykstantis ir metai iš metų bandant kažką padaryti.
Kai pabandžiau reformuoti „Tvarką ir teisingumą“ per paskutinį kongresą, tai surinkau mažumą balsų ir buvau patrauktas iš visų politinių postų. Todėl nusprendžiau pasitraukti, bet darau tą patį, ką dariau anksčiau.
-Ar ateis į Darbo partiją buvusios jūsų partijos narių?
-Aš tikrai neužsiimu partijos narių ieškojimu. Manau, kad ateis ir rinkėjai, ir politikai. Visada maniau, kad Darbo partija su „Tvarka ir teisingumu“ turi susijungti, tačiau to padaryti nepavyko dėl tam tikrų asmeninių kai kieno priežasčių. Sveikinčiau susiliejimą rinkėjų ir politikų. Vienytis ir stiprėti mums visiems reikia.
-Ar kalbėdamas apie asmenines nesusijungimo priežastis galvoje turėjote Rolandą Paksą?
-Nenorėčiau prie šios temos grįžti, bet manau, kad tada buvo praleistas geras šansas sukurti stiprią politinę jėgą.
-Ko imsitės būdamas pirmininku?
-Pagrindiniai dalykai yra trys: komandos sukūrimas, konkrečių sprendimų priėmimo suaktyvinimas, pasiruošimas rinkimams. Jeigu mes šiuos planus įgyvendinsime, aš manau, kad po 2016 metų rinkimų mes būsime stipriausia politinė jėga Lietuvoje.
-Kaip derinsite darbą Europos Parlamente ir pirmininko pareigas?
-Politika tai ne darbas, tai gyvenimo būdas. Čia nėra nei darbo valandų, nei darbo vietų. Derinsiu normaliai. Tomis savaitėmis, kai reikalinga būti Briuselyje arba Strasbūre, 3-4 dienas aš būsiu ten, o likusias dirbsiu Lietuvoje.
Šiandien yra puikios komunikavimo priemonės – skaipai, internetai ir t.t., todėl, kol aš būsiu kitur, darbas tikrai nesustos, tik intensyvės.