"Pateikėme savo nuožiūra, dėl šventos ramybės", - sakė advokatas.
Tuo pačiu DP gynėjas aukštesniajam prokurorui apskundė S.Vercecko reikalavimą pateikti finansinius dokumentus.
"Gal jie pamiršo, kad mes turime įtariamojo statusą, ir prokuroras negali reikalauti, kad mes rinktumėm įrodymus prieš save", - sakė V.Bužinskas.
Be to, šią savaitę DP advokatas paprašė, kad Generalinė prokuratūra pateiktų jam susipažinti ikiteisminio tyrimo medžiagą dėl galimai neskaidrios Darbo partijos veiklos. Tik susipažinęs su byla, V.Bužinskas sako galėsiąs apsispręsti, ar kreipsis į ikiteisminio tyrimo teisėją su reikalavimu nutraukti bylą.
Gruodžio pabaigoje suėjo pusė metų, kai tiriama ši byla, pagal įstatymus, po pusės metų tyrimo įtariamasis gali, jo manymu, per ilgai užsitęsusį tyrimą, prašyti nutraukti.
"Kai susipažinsiu, galėsiu pasakyti, vilkinama byla ar ne", - sakė advokatas.
Tuo tarpu prokurorai teigia, kad bylą vilkina pati Darbo partija, Generalinei prokuratūrai nepateikdama prašomų dokumentų. Baudžiamojo proceso kodekso 163 straipsnyje nurodyta, kad bet koks asmuo, nevykdantis ikiteisminio tyrimo pareigūno, prokuroro, ikiteisminio tyrimo teisėjo ar teismo teisėtų nurodymų, duodamų remiantis šiuo kodeksu ar kitais įstatymais, gali būti nubaustas iki 30 minimalių gyvenimo lygių (MGL) dydžio (iki 3 tūkstančių 900 litų) bauda.
Darbo partija įtariama neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimu, siekiant išvengti mokesčių, bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Už tai juridiniam asmeniui gali būti skiriama bauda, gali būti taikomas veiklos apribojimas arba veiklos sustabdymas.
Neoficialiomis žiniomis, prokurorai yra aptikę partijos "juodąją buhalteriją", kurioje atsispindi nelegalūs mokėjimai įvairiems asmenims.
Tirdami Darbo partijos finansinę veiklą, prokurorai apklausė įtariamuosius, atliko kratas Darbo partijos būstinėje ir kitur, paėmė kompiuterius, liudytojų parodymus davė būrys Darbo partijos parlamentarų.
Vyriausioji rinkimų komisija prokurorų akiratin patekusiai Darbo partijai neskyrė 1,114 mln. litų valstybės dotacijos, į kurią ji pretendavo.
Pernai rugpjūčio 25 dieną Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas skyrė kardomąjį suėmimą partijos steigėjui Viktorui Uspaskichui. Šis ekspolitikas Rusijoje yra pasiprašęs prieglobsčio ir dabar gyvena Maskvoje, vengdamas Lietuvos teisingumo.
Kėdainių verslininką 47 metų V.Uspaskichą, anksčiau dėl skandalų netekusį ūkio ministro ir Seimo nario postų, Lietuvos teisėsauga įtaria apgaulingų duomenų apie jo vadovautos partijos pajamas ir jų naudojimą pateikimu Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Vyriausiajai rinkimų komisijai.
REKLAMA