„Apie poreikį reformai pasisako ne tik politikai, klientai, darbdaviai, savivaldybės ir kiti socialiniai partneriai, bet ir tarptautinės organizacijos. Turime aiškias EPBO rekomendacijas, į kurias rimtai atsižvelgiame. Taip pat Vyriausybė savo plane yra numačiusi reformuoti Darbo biržą“, - penktadienį spaudos konferencijoje žurnalistams sakė socialinės apsaugos darbo ministras Linas Kukuraitis.
Anot jo, Darbo biržai trūksta geresnio klientų aptarnavimo, orientacijos į darbdavius ir skiriama mažai dėmesio ilgalaikiams bedarbiams. Naujoji Užimtumo tarnyba dirbti pradės nuo kitų metų spalio 1 dienos.
„Reforma turi tris tikslus: tapatumo pokytis, esminių darbo biržos funkcijų išgryninimas bei sustiprinimas, žmogiškųjų bei kitų resursų optimizavimas“, - kalbėjo ministras.
Darbo biržos vadovė Ligita Valalytė žurnalistams sakė, kad pertvarkos esmė - paslaugų kokybės gerinimas.
„Mūsų pertvarkos tikslas nėra darbo vietų mažinimas, bet paslaugų kokybės gerinimas. Tikimės, kad atsiras kvalifikuoti ir stiprūs darbo skelbimai, kuriuos galėtume pasiūlyti žmonėms. Kad galėtume suteikti pasiūlymą, kuris atspindėtų žmogaus lūkesčius“, - kalbėjo L.Valalytė.
Socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė teigė, kad Užimtumo tarnybos veiklos priežiūrai bus sukurta atskira taryba - Užimtumo tarnybos taryba. Ją sudarys 12 valstybės institucijų ir darbdavių atstovų.
Naujoji Užimtumo tarnyba turės 6 departamentus - Šiaurės, Rytų, Vakarų ir Pietų klientų aptarnavimo departamentus, Darbo rinkos ir užimtumo rėmimo politikos įgyvendinimo departamentą bei Finansų, teisės ir pirkimų departamentą.
Šiuo metu iš viso Darbo biržoje dirba 1433 darbuotojai, o po pertvarkos Užimtumo tarnyboje dirbs 1290 darbuotojai. Taip pat Darbo biržoje dabar dirba 223 vadovai, o po pertvarkos dirbs 103 vadovai. Planuojama, kad pertvarka leis sutaupyti 1,8 mln. eurų per metus
Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pasiūlymams dėl Darbo biržos pertvarkos dar turės pritartis Seimas. Pertvarkos pasiūlymą tikimasi pateikti ateinančioje rudens sesijoje.
Darbo biržą dabar sudaro pagrindinė įstaiga su 10 teritorinių padalinių Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Tauragėje, Telšiuose ir Utenoje. Jie veikia kaip atskiri juridiniai vienetai - biudžetinės įstaigos.