Komisijos sudėtis
Be šių valdančios koalicijos atstovų DP į komisiją delegavo Šaruną Birutį ir Valentiną Bukauską.
Socialdemokratai į komisiją delegavo Artūrą Skardžių, Darių Petrošių ir Rimantę Šalaševičiūtę.
Partija „Tvarka ir teisingumas“ į komisiją paskyrė vienintelį A. Mazuronį, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcija – Vandą Kravčionok.
Tuo tarpu Lietuvos konservatoriai - Krikščionys demokratai (TS-LKD) į komisiją pasiūlė Arvydą Anušauską, Kęstutį Masiulį ir Stasį Šedbarą, Lietuvos liberalų sąjūdis – Remigijų Šimašių.
„Drąsos kelias“ delegavo Joną Varkalą.
Komisija numatė, kad savo darbą turės užbaigti iki gruodžio 21 dienos.
Opozicija nepatenkinta
Po sudėties paskelbimo Seime kilo diskusijos. A. Anušauskas apgailėstavo, kad į komisijos vadovus siūlomi ne nesuiteresuoti asmenys.
Kiti opozicijos atstovai pareiškė, kad komisijoje, nagrinėjančioje DP narių teisinę neliečiamybę, apskritai neturėtų būti DP partijos atstovų. Vis dėlto V. Gapšys priminė Vito Matuzo istoriją, kai komisijai dėl jo neliečiamybės vadovavo jo partietis Stasys Šedbaras.
Rasa Juknevičienė tvirtino, kad numatytas komisijos sprendimo laikotarpis (gruodžio 21 diena). Pasak jos, „tokiam aiškiam“ klausimui išspręsti užtektu ir gerokai mažiau laiko. Be to, TS-LKD atstovė negailėjo kritikos ir sprendimui į komisiją deleguoti Artūrą Paulauską: „Bent jau galėtumėte kokiu figos lapeliu prisidengti, kad neerzintumėte tą dalį visuomenės, kuriai ne vis vien.“
P. Gražulis iš tribūnos kritikavo konservatorius, pavadindamas juos „visada viską žinančiais ir iš anksto žinančius, kas yra kaltas“. Be to, jis paragino socialdemokratus balsuoti prieš neliečiamybės atėmimą, nebijant konservatorių spaudimo.
Vis dėlto pasiūlymą vietoje A. Paulausko kandidatūros į komisijos pirmininko pavaduotojus įrašyti Remigijų Šimašių Seimas balsavimo metu atmetė. Atmestas ir pasiūlymas sutrumpinti komisijos darbo laiką sutrumpinti iki gruodžio 4 dienos.
Po balsavimo komisijos sudarymo nutarimas priimtas.