• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasklidus abejonėms dėl Arūno Valinsko galimybių toliau eiti Seimo Pirmininko pareigas, Darbo partijos frakcija suskubo tobulinti Parlamento vadovo rinkimų procedūrą. Penktadienį „darbiečiai“ pranešė jau užregistravę tam reikalingas Seimo statuto pataisas.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu galiojančiame Seimo statute, balsuojant slaptai dėl Seimo Pirmininko, kada sąraše yra tik viena kandidatūra, nebūtina balsavimo biuletenyje daryti jokių žymėjimų, užtenka biuletenį su neužbraukta pavarde įmesti į balsavimo urną.

REKLAMA

Teikiamu projektu siūloma pakeisti Seimo statuto 117 straipsnio 6 dalį ir nustatyti, kad balsuojant slaptai, jei biuletenyje yra tik vienas kandidatas, prie kandidato pavardės turi būti įrašomi du teiginiai: „už“ ir „prieš“.

Balsuojantysis biuletenyje pažymi vieną teiginį, kuris jam yra priimtinas. Tuomet balsuojantysis privalės užeiti į balsavimo kabiną, slaptai pažymėti pasirinktą variantą ir aiškiai išreikšti savo nuomonę.

REKLAMA
REKLAMA

Šios pataisos iniciatorius, Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys teigia, kad taip siekia skaidresnių Seimo Pirmininko rinkimų.

„Renkant dabartinį Seimo Pirmininką A. Valinską prireikė dviejų balsavimų, nes kai kurie valdančiųjų partijų atstovai balsavo prieš jo kandidatūrą ir taip sužlugdė balsavimą. Balsuojant antrą kartą visų valdančiųjų partijų atstovai buvo prižiūrimi, jiems nebuvo leista išreikšti savo nuomonės ir taip buvo suvaržytas laisvas Seimo nario mandatas. Faktiškai tai buvo diktatoriškos priemonės“, - sako V. Gapšys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Frakcijos seniūnas tikina, kad, priėmus pataisas, bus užtikrintas Seimo Pirmininko rinkimų visiškas slaptumas ir apgintos demokratijos vertybės ir mažiau darbo turės ir Konstitucinis Teismas, nes jam nebereikės nagrinėti prašymo, ar dabartinė tvarka, leidžianti aiškiai neišreikšti savo nuomonės dėl Seimo Pirmininko kandidatūros, neprieštarauja Konstitucijai.

REKLAMA

Dabartinio Parlamento vadovo kėdė sudrebėjo viešumoje atskilusiems „prisikėlėliams“ paskleidus informaciją apie jo galimus ryšius su nusikalstama Kauno Daktarų grupuote. Tokių ryšių egzistavimo teisėsaugos institucijos kol kas nei paneigė, nei patvirtino ir dėl to susilaukė Premjero Andriaus Kubiliaus kritikos.

REKLAMA

Vyriausybės vadovas sako vien spaudoje pateikta informacija nepasitikintis ir laukiantis teisėsaugininkų atsakymų.

Tuo tarpu Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad vidinių partijos nesutarimų aiškinimasis mėtantis kaltinimais viešai daro žalą šalies politinei sistemai ir pareikalavo Tautos prisikėlimo partijos ir Seimo vadovo prisiimti politinę bei moralinę atsakomybę. Ar tai reiškia, kad A. Valinskui reikėtų atsistatydinti, D. Grybauskaitė nepasakė. Valstybės vadovė sakė norinti su pačiu Seimo Pirmininku pasidalinti mintimis apie politinės atsakomybės sąvoką. A. Valinsko ir D. Grybauskaitės susitikimas numatytas penktadienį.

Ryšius, bet ne pažintis, su nusikalstamų struktūrų atstovais neigiantis Seimo Pirmininkas sako prisiimsiantis tik teisėsaugos institucijoms pateikus aiškius atsakymus. Jis dėl to pats kreipėsi į prokuratūrą ir Valstybės saugumo departamentą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų