Naftos kainoms kritus žemiau 30$ už barelį, Rusija atsidūrė ties finansinio kracho riba. Šis faktas daugelį paskatino manyti, kad Vladimiras Putinas jau nebegalės tęsti savo agresyvios politikos taip lengvai, kaip iki šiol. Pasirodė ir tą liudijančių ženklų: Kaliningrado srityje ir Katare įvyko V.Putinui artimų žmonių susitikimai su JAV ir kitų šalių pareigūnais siekiant išsiaiškinti, ką galima laimėti derybų keliu pasitraukiant iš Ukrainos ir Sirijos, mat tęsti vangų (Ukrainoje) ir „karštą“ (Sirijoje) karą yra tiesiog per brangu.
Tad optimistai klausimą formuluoja maždaug taip: „Kada jis (V.Putinas) pasiduos?". Bet prieš prognozuojant, praverstų truputį žvilgtelėti atgal ir nustatyti kuriais laikotarpiais bei kokiose srityse jam sekėsi – tokia apžvalga padės nuspręsti, kada ir ką jis daryti gali vėl.
Taigi, V.Putinas gimė po Svarstyklių zodiako ženklu, be to, jis yra stiprus šio ženklo atstovas. Atrodytų Svarstyklės – bene pats taikiausias Zodiako ženklas, tačiau pastarieji du Marso planetos praslinkimai (astrologai sako – tranzitai) šiuo ženklu sutapo su dviem Rusijos (V.Putino) pradėtais karais.
Maždaug kartą per porą metų karingasis Marsas ilgam, daugiau nei pusei metų, tarsi stabteli nedidelėje dangaus atkarpoje, keliems mėnesiams grįžta atgalios ir po to vėl pajuda pirmyn. Jeigu planeta paliktų kokį nors ženklą danguje, matytume kažką panašaus į netaisyklingą kilpą. Kai Marsas slenka kuriuo nors Zodiako ženklu, jo atstovai tampa veiklesni, sportiškesni ir karingesni, labiau linkę rizikuoti ir veltis į konfliktus nei kitu metu.
2014 metais tokia kilpa vyko Svarstyklių ženkle. Marsas Svarstyklėse buvo jau vykstant Sočio olimpiadai, tai yra dar vasario mėnesį jis jau buvo ten. Sunku pasakyti, ar tuo metu Krymo užėmimo planas jau buvo parengtas, tačiau galime būti tikri, kad noras pažaisti kareivėliais tikrai galėjo būti. Marsas Svarstyklėse buvo iki liepos pabaigos – užteko ir Krymui, ir Donbasui, o po to viskas vyko jau savaime.
Antrą kartą Marsas Svarstyklių ženkle atsidūrė 2015 m. rudenį, rugsėjo pabaigoje. Maždaug tuo metu Rusijos generalinio štabo lėktuvas nusileido Sirijoje. O tuoj po to, spalio 7 dieną, V.Putino gimtadienio proga įvyko puikus fejerverkas, tik šaudoma buvo ne pramoginėmis, o sparnuotosiomis raketomis – saliutavo Kaspijos karinė flotilė. Vėliau karas buvo žaidžiamas su pasimėgavimu ir įkvėpimu. Viskas būtų gražu, bet turkai nupylė Rusijos naikintuvą Su-24 ir paaiškėjo, kad V.Putinas yra tikras mačo tik tol, kol šalia neatsiduria kitas mačo. Per kelias nesugebėjimo kuo nors įspūdingesniu „trenkti atgal“ dienas V.Putino įvaizdis žlugo, o dėl ekonominių priežasčių tiesiog akyse žlunga toliau. Kodėl?
Nuo 2015 m. rugpjūčio pabaigos Svarstyklių zodiako ženklu keliavo ir fiktyvioji planeta – Juodasis Mėnulis. Pagrindinė ir svarbiausia jo prievolė – suvelti žmonėms mąstymą, palikti juos be emocinės pusiausvyros, o tada jau ir antrąją prievolę vykdyti lengva – sugadinti įvaizdį. Kas, Juodajam Mėnuliui atsidūrus greta V.putino Saulės, ir įvyko. Likimo ironija – vienas nedorėlis (Juodasis Mėnulis) sugadina įvaizdį kitam...
Prieš teigdamas ką nors toliau, noriu pasakyti vieną dalyką – aš tikrai nesimpatizuoju nei V.Putinui, nei tam, ką jis daro.
Taigi, V. Putinui nesiseka, ir, atrodo, nesiseks tol, kol Juodasis Mėnulis nepabaigs savo kelionės Svarstyklių ženklu, tai yra iki 2016 m. gegužės pabaigos. O toliau? Toliau bus nedidelė kelių mėnesių pauzė, po kurios 2016 m. rugsėjo 9 d. į Svarstyklių Zodiako ženklą įžengs Jupiterio planeta. Jupiteris – planeta geradarė, suteikia daugiau jėgų, daugiau autoriteto ir daugiau įtakos. Štai dėl to aš manau, kad šį rudenį V. Putinui pradės sektis. Seksis gana ilgai – maždaug metus. Tai pakankamas laiko tarpsnis, per kurį buvusias nesėkmes bei pralaimėjimus galima paversti pergalėmis bei privalumais. Patinka tai mums ar ne, bet Vakaruose yra daugybė „naudingų idiotų“ (tai berods dar Vladimiro Lenino laikais gimęs terminas, apibūdinantis kruvino bolševikų režimo gerbėjus bei užtarėjus, daugiausia rašytojus bei intelektualus). Su jais ar be jų, bet V.Putinui ir šalies viduje, ir išorėje savo įtaką bei bei įvaizdį atstatyti pavyks.
Šalies, kaip visumos būklė blogės ir toliau, o šiame vis kūstančios sriubos katile V.Putinas sugebės išsivirti savo personalinės naudos. Nieko nepadarysi – imtynininkai mokosi ne tik griauti kitus, bet ir išsisukti. Problema (V.Putino) bus ta, kad tai bus laikina pergalė. Likęs dešimtmetis iki 2026-ųjų nebus toks gražus.