• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rietenos, blaškymasis ir ambicijų demonstravimas – taip valdžios darbą apibūdina dalis tautiečių. Ir ta dalis vis auga. Naujausia apklausa rodo, kad kategoriškai nepalankiai į ministrų darbą žiūri beveik trečdalis gyventojų, nuo vasaros pradžios šis skaičius ūgtelėjo pusantro karto.

Rietenos, blaškymasis ir ambicijų demonstravimas – taip valdžios darbą apibūdina dalis tautiečių. Ir ta dalis vis auga. Naujausia apklausa rodo, kad kategoriškai nepalankiai į ministrų darbą žiūri beveik trečdalis gyventojų, nuo vasaros pradžios šis skaičius ūgtelėjo pusantro karto.

REKLAMA

Apžvalgininkai aiškina, kad konservatorių ir liberalų populiarumas būtų dar mažesnis, jei ne valstiečių ir Sauliaus Skvernelio skyrybos – dabar žmonės dar labiau pasimetę ir nebežino, ar buvusi valdžia dirbtų geriau už dabartinę. O tarp konservatorių ir valstiečių partijų lenktynėse jau užtikrintai įsiterpė seniai sprendimų nepriiminėjantys socialdemokratai. Štai, ką mano gyventojai:

„Nieko gero. Jie tarp savęs riejasi, nesutaria, tai koks čia darbas? Reikia kažką daryt, o ne tarp savęs…“

„Neatlieka savo funkcijų, kaip turėtų atlikti. Žmonės susirinkę atsitiktiniai, kurie nelabai dirba komandoje. Turėtų būti komandinis darbas dėl tautos, o ne dėl savo ambicijų.“

REKLAMA
REKLAMA

 „Nei pensininkai svarbu, nei dirbantieji. Tik Europa, genderizmas.“

„Neatsižvelgia į darbo žmogų labai, į provincijas, tik į sostinę. Regionai, kaimai yra mirštantys.“

REKLAMA

„Tikrai blogai. Patys išsirinkom, aišku.“

Ir tokios nuomonės vis dažnesnės. Jei birželį griežtai neigiamai valdančiuosius vertino apie penktadalis tautiečių, dabar tokių – jau beveik trečdalis. Taip skelbia „Delfi“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa. Dar 25 procentai apklaustųjų vertina greičiau neigiamai, nei teigiamai. Taigi, iš viso minuso ženklą valdžiai rašo 56 procentai tautiečių. Ką į tai premjerė?

„Nepykit, bet… Žinau, kad manęs visada to paties klausiat, bet mano atsakymas visada tas pats – nekomentuoju reitingų nei tada, kai jie geri, nei kai kažkam atrodo nelabai geri. Čia tikrai ne mano darbas. Ačiū“, – sako Ingrida Šimonytė. 

REKLAMA
REKLAMA

Ir ji, ir Laisvės partijos vadovė jau porą kartų davė ir pamokymų žmonėms.

„Bus kiti rinkimai, bus galima kitaip išsirinkti“, – prieš kelias savaitės teigė Aušrinė Armonaitė.

Visgi, tautos išrinktieji įsipareigoja atstovauti visiems piliečiams, ne tik savo rinkėjams. Taigi, pasak apžvalgininko Tado Ignatavičiaus, dėl augančio žmonių nepasitenkinimo konservatoriai su liberalais gali kaltinti tik save.

„Negali tikėtis žmonių palaikymo, kai tyli, nekalbi arba užrietęs nosį vaikštai“, – aiškina jis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tiesa, nemažai daliai dabartinė vakcinų, galimybių pasų ir neteisėtų migrantų politika tinka. Teigiamai Vyriausybę vertina panašiai tiek žmonių, kiek ir vasaros pradžioje – 36 procentai. Štai, ką mano žmonės:

„Mums labai gerai dirba mūsų valdžia, labai patenkinti, mylime savo valdžią, gerbiame ir palaikome visapusiškai, kadangi racionalūs ir geri sprendimai priimami.“

„Tegul tik dirba, tegul nepalūžta.“

„Tvarkosi, tik juos kaltina neaišku kuo. O aš vertinu labai gerai.“

„Su karantinais tai labai gerai. Į kavines galima įeiti su galimybių pasu, apdrausti žmonės dėl to.“

REKLAMA

 „Aš manau, kad žmonės daro, ką gali, palinkėčiau kiekvienam atsisėsti į jų vietą.“

„Valdantieji – reikėtų klausti, ką jie apskritai padaro? Tai nieko nepadaro arba padaro daugybę problemų. Ir sau prisidaro“, – rėžia „Vardan Lietuvos“ seniūnas Saulius Skvernelis.

Antrina ir valstietė Agnė Širinskienė: „Yra kelios krizės, kurių nemokama valdyti. Tai ne tik kerta valdančiųjų reitingams, nes reitingai nesvarbu, bet kerta ir pasitikėjimui valstybe, kelia žmonių nepasitenkinimą.“

REKLAMA

Visgi valdančiųjų populiarumas, matyt, būtų dar mažesnis, jei ne garsiosios ką tik matytų opozicijos politikų skyrybos.

„Konservatorių reitingai smuktų dar stipriau, jei valstiečiai neišsiskirstytų, būtų vieningesni, jei pati opozicija taip nesiblaškytų, kaip dabar“, – įsitikinęs T. Ignatavičius. 

O derybos tarp keturių opozicijos frakcijų gerokai stringa, nes dalis jų vieni kitų nenori matyti akyse. Taigi ir opozicijos lyderio artimiausiu metu gali ir nebūti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Štai partijų lenktynėse, jei rinkimai vyktų dabar, prireiktų fotofinišo. Net trys partijos – konservatoriai, socdemai ir valstiečiai – turi praktiškai vienodą palaikytojų skaičių. Šiek tiek augo vienintelių socialdemokratų reitingas. Jų pirmininkė Blinkevičiūtė naudoja savo gerai žinomą „arkliuką“ – nuolat kalba apie didesnes pensijas ir net nemokamus sąsiuvinius vaikams, tačiau realių sprendimų jai priiminėti nereikia.

„Kaip sako tautoj, jeigu du pešasi, trečias turi laimėti. Mes su niekuo nesipešam ir turim laimėti“, – sako socialdemokratas Algirdas Sysas. 

REKLAMA

Vėlesnę rikiuotę, matyt, lems ir tai, ar Skvernelio frakcija išaugs į partiją.

„Na, kol kas mūsų nėra, tai nėra ir ką kalbėti apie tai“, – teigia jis. 

Per vasarą valstiečių populiarumas aptirpo keturiais procentais. Tačiau valstiečių ir Skvernelio politinės skyrybos įvyko jau rugsėjį. Ekspertai prognozuoja, kad atskilęs Skvernelis nurėš ir dar didesnę dalį buvusių bendražygių populiarumo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų