Dažnai yra įprasta manyti, kad dantų netenka tik vyresnio amžiaus žmonės. Tačiau laidos pašnekovė, Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ odontologijos klinikos gydytoja odontologė Vaidilė Subačienė teigia, jog tai – mitas: „Deja, ne tik garbaus amžiaus žmonės netenka dantų. Priežasčių yra įvairių. Žinoma, pačios dažniausios yra traumos. Kartais net vaikystėje, žaidžiant judrius žaidimus, kaip pavyzdžiui, krepšinis ir gavus smūgį iš kamuolio, to nevadiname trauma.
Tačiau vėliau tai gali tapti danties netekimo priežastimi, dėl pažeistos danties šaknies. Taip pat svarbi priežastis yra dantų nepriežiūra. Krūminiai dantys išdygsta patys pirmieji – esant 5 – 6 metų amžiaus. Vaikai dažniausiai dar nėra pajėgūs taisyklingai išsivalyti dantis ir dėl atsiradusio karieso, tenka juos pašalinti dar vaikystėje. Taip pat nereikėtų pamiršti genetikos. Kartais būna, kad genetiškai nesiformuoja danties užuomazga. Tada belieka užlaikyti vietą, kurioje turėjo būti dantis, įvairiais aparatais ir sulaukus pilnametystės, atstatyti tą dantį implantu ar protezu“.
Odontologė taip pat teigia, kad prarastą dantį svarbu atstatyti ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir dėl sveikatos: „Kai netenkama priekinių dantų, paprastai klientai kreipiasi greitai. Tačiau netekę galinių dažnai numoja ranka ir gyvena be jų. Tokiu požiūriu ypač vadovaujasi vyresni žmonės. Yra svarbu žinoti, jog kai netenkame dantų, griūna ne tik burnos, bet ir viso organizmo sistema. Jie atstoja ne tik estetinę, bet ir kramtymo funkciją. Be danties pirmiausia sutrinka kramtymas burnoje, kas vėliau gali tapti virškinamojo trakto sutrikimu“.
Plačiau apie dantų restauraciją jau šį sekmadienį, 9 val. ryte, laidoje „Sveikata.lt“ per TV3!