• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ši savaitė JAV pasižymės makroekonominių naujienų gausa. Ketvirtadienį sužinosime, koks buvo JAV III ketvirčio BVP rodiklis. Prognozuojama, jog šalies ūkis per praėjusį ketvirtį galėjo pademonstruoti atsparumą neigiamoms naujienoms pasaulio rinkose ir galėjo siekti 2,5 %. Pozityvių žinių laukiama iš vartojimo ir naujų būstų pardavimo statistikos. Kiek prastesni, tikėtina, buvo rugsėjo mėn. ilgalaikių prekių užsakymų rezultatai, kur apimtys per mėnesį galėjo kristi 0,7 %.

REKLAMA
REKLAMA

Europoje, kaip ir anksčiau, vyraus finansinės situacijos stabilizavimo klausimai. Trečiadienį turėtų paaiškėti galutiniai Europos tarybos susirinkimo sprendimai, susiję su Graikijos skolos restruktūrizavimu. Savaitės pradžioje bus skelbiami Vokietijos, Prancūzijos ir visos euro zonos gamybos ir paslaugų sektoriaus pirkimo vadybininkų indeksai (PMI). Prognozuojama, jog indeksai nežymiai smuks ir gali atsidurti žemiau 50 punktų ribos.

REKLAMA

Gan daug ekonominių rodiklių šią savaitę skelbs Japonija. Sužinosime, kaip rugsėjo mėn. kito pramonės produkcijos apimtys (prognozuojamas 2,5 % kritimas). Metinė infliacija „tekančios saulės“ šalyje rugsėjį dėl ekonomikos stagnacijos galėjo sumažėti iki 0,1 % (rugpjūčio mėn. ji buvo 0,2 %).

Akcijų rinka

Akcijų rinkos itin jautriai reaguoja į Europos šalių skolų tvarkymo planus. Pozityvų postūmį akcijų rinkoms augti galėtų suteikti trys esminiai faktai: 1) susitarimas dėl Graikijos skolų restruktūrizavimo, išvengiant apčiuopiamo (50 % ar didesnio) obligacijų nominalios vertės sumažinimo; 2) Europos finansinio stabilumo fondo padidinimas iki sumos, viršijančios 1 trilijoną eurų; 3) Europos komercinių bankų kapitalo bazės sustiprinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Akcijų kainos ir toliau išlieka patrauklios ilgalaikiams investuotojams. Įmonės, kurios turi gerą perspektyvą, pasižymi šiais bruožais: a) žemas įsiskolinimo lygis; b) pagrindinai pardavimo regionai yra besivystančios šalys; c) be didelių investicijų generuojami santykinai aukšti pinigų srautai 2011 – 2012 m.; d) istoriškai žemas akcijos kainos ir buhalterinės vertės (P/BV) rodiklis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valiutų rinka

Praėjusi savaitė iš esmės nepakeitė EUR/USD kurso, kuris penktadienį, kaip ir savaitės pradžioje, išliko netoli 1,39 lygio. Jei investuotojai nesitikės ECB palūkanų mažinimo šiemet, o Europos lyderiai priims ryžtingus sprendimus dėl finansinės situacijos stabilizavimo euro zonoje, euras į 2012 metus gali žengti dar labiau sustiprėjęs JAV dolerio atžvilgiu.

REKLAMA

Šveicarijos centrinis bankas sėkmingai palaiko užsibrėžtą EUR/CHF kurso ribą (1,20) ir rinkoje pasigirsta spėjimų, jog frankas gali ir toliau silpnėti.

Žaliavų rinka

Libijos diktatoriaus M. Gaddafi nužudymas nesukėlė didelio efekto naftos kainai ir WTI naftos barelis ketvirtadienį atpigo tik keliais doleriais. Nesitikima, jog Libijai pavyks greitai atstatyti įprastus gavybos mastus. Danske analitikai nekeičia 2012 m. naftos kainų prognozių, ir tikisi 99 JAV dolerių vidutinės WTI naftos barelio kainos kitais metais.

Pramoninių metalų rinkoje vyko korekcija dėl mažesnio nei tikėtasi Kinijos BVP augimo, tad varis ir aliuminis per savaitę atpigo apie 5 %.

Danske bankas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų