Lietuvos 16-mečių merginų rinktinė pakilia nuotaika užbaigė savo pasirodymą Europos čempionato B divizione. Aurimo Andrušaičio merginos 68:58 (26:13, 20:16, 14:12, 8:17) įveikė Danijos rinktinę ir galutinėje turnyro rikiuotėje užėmė 5-ąją vietą.

Iš viso Senojo žemyno pirmenybėse lietuvės patyrė vos vieną pralaimėjimą prieš Rumuniją. Visgi nesėkmė ketvirtfinalyje užtvėrė duris į A divizioną, kuris pasiekiamas tik turnyro prizininkėms. Mūsiškės likusiuose šešiuose mačuose šventė pergales prieš Estijos, Islandijos, Didžiosios Britanijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Austrijos bei Danijos komandas.

Paskutiniajame turnyro mače lietuvės vos per kelias minutes pasiekė dviženklį pranašumą (13:2). Po pirmojo ketvirčio turėta dvigubai daugiau taškų nei varžovės – 26:13. Antrajame kėlinyje atotrūkis peržengė 20-ies taškų ribą (42:21). Danės dar šiek tiek apkirpo savo deficitą, tačiau jo vėl vos nepadidino taiklus Justės Mockevičiūtės tritaškis, atliktas jau po kėlinio sirenos – 46:29.

Vaizdas ant parketo po pertraukos nesikeitė, per kitas dešimt minučių mūsiškės toliau neleido priešininkėms galvoti apie sugrįžimą ir į paskutinį ketvirtį nusinešė saugų rezervą – 60:41. Vis tik Danijos krepšininkės dar nesudėjo ginklų ir likus kiek mažiau nei 2 minutėms komandas jau skyrė tik 8 taškai (66:58). Galiausiai lietuvėms pavyko kelias atakas apsiginti ir pačioms pelnyti taškus, taip galutinai išsprendžiant laimėtojo klausimą.

Didžiausius indėlius į šią pergalę įnešė Gabija Galvanauskaitė ir J. Mockevičiūtė. Pirmoji darsyk užfiksavo dvigubą dublį – pelnė 20 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 2 blokus ir sukaupė 31 naudingumo balą, o antroji savo sąskaitoje turėjo 15 taškų ir 14 naudingumo balų.

Lietuva: Gabija Galvanauskaitė 20, Justė Mockevičiūtė 15, Viltė Peleckytė 10, Gytė Pupelytė 8.

Danija: Emilie Norregaard-Laursen 17, Isabella Marion 16, Caroline Reumert 9, Alberte Boje Sorensen 6.