Pokalbis su D. Gudzinevičiūte – naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidoje „Dienos pjūvis“.
Ar Lietuvos delegacija nepatyrė kokių nors organizacinių sunkumų iš Kinijos pusės? Lietuva dabar konfliktuoja su Kinija, tai ar dėl to nekilo nesklandumų?
Su pačia Kinija mes turime labai mažai reikalų, nes viską daro organizacinis komitetas. Mums nereikia netgi vizų, nes visi akredituoti asmenys važiuoja su akreditacijomis, kurios atstoja vizas. Mūsų darbuotojai turėjo techninį susitikimą su Kinijos ambasados darbuotojais, aptarė kelis nedidelius niuansus – atvykimo, sveikatos klausimus. Tad mes nesame susidūrę su jokiais sunkumais.
Kaip ir sakiau, olimpinio komiteto užduotis nėra užsiimti politika. Mes užsiėmame sportu.
Olimpinėje komandoje turime 13 narių. Ar tai reiškia, kad mūsų žiemos sportas vėl eina į priekį?
Mes džiaugiamės kiekvienu sportininku, kuris gali gauti galimybę išvažiuoti į olimpines žaidynes. Vasaros sporto šakose atranka yra daug griežtesnė ir daug sunkiau praeinama negu žiemos sporte. Žiemos sportas užima daug mažesnę dalį – daug mažiau atletų, mažiau rungčių, mažiau dalyvaujančių šalių. Dėl to kvotų paskirstymas yra labiau skirtas tiesiog aktyvioms federacijoms, o ne pagal pasiekimus. Kai kuriems sportininkams kvota duota avansu, ir labai tikimės, kad tai bus paskatinimas tam sportininkui toliau sportuoti ir eiti į priekį.
Biatlono estafetės vyrų rinktinė yra labiausiai patyrę sportininkai, dar Andrej Drukarov, kalnų slidininkas, o kitiems tai daugiau dovana negu iškovotas kelialapis. Tai nereiškia, kad mes nepalaikome tų sportininkų arba tuo nesidžiaugiame. Manau, kad bet kuriam sportininkui bet kokiu atveju dalyvavimas olimpinėse žaidynėse yra ir bus vienas ryškiausių siekių ir prisiminimų. Tai yra šansas pasirodyti, šansas parodyti savo gebėjimus, ir labai džiaugsimės, jei jie ir toliau sportuos ir eis į priekį.
Ar mūsiškiams olimpinių žaidynių sportininkams yra iškelti tikslai?
Mes negalime jų numatyti, mes neruošiame sportininkų, mes jų pajėgumus galime matyti ir žinoti tik iš federacijų pasisakymų arba viešosios erdvės, tai jums atsakyti į tai turėtų federacijos. O aš tik noriu paprašyti visų suprasti, kad net būti paskutiniam olimpinėse žaidynėse yra ne gėda, tai yra pačio aukščiausio lygio elitas. Labai prašau palaikyti mūsų sportininkus, žiūrėti į tai pozityviai ir pasidžiaugti net ir nedidelėmis jų pergalėmis, o jeigu turėsime šiek tiek didesnę, tai visi labai džiaugsimės. Jie yra tai, ką mes turime geriausio, tai palaikykime juos.
Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Pekino žiemos olimpinių žaidynių atidarymą stebėkite čia:
Visas olimpines naujienas rasite čia.