• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kijevo politechnikos instituto Fizikos ir matematikos fakulteto studentės surengė itin atvirą grožio fotosesiją, kuri sukėlė audringas kalbas Ukrainos socialiniuose tinkluose. Dalis žmonių palaikė merginas, kiti – smerkė už „amoralumą“.

Kijevo politechnikos instituto Fizikos ir matematikos fakulteto studentės surengė itin atvirą grožio fotosesiją, kuri sukėlė audringas kalbas Ukrainos socialiniuose tinkluose. Dalis žmonių palaikė merginas, kiti – smerkė už „amoralumą“.

REKLAMA

Balandžio 3-ąją Kijeve įvyko „Miss Fizmat 2019“ konkursas, kuriame sudalyvavo Kijevo politechnikos instituto (KPI) studentės. Po renginio paviešinus atviras fotosesijas, jomis susidomėjo vietos žiniasklaida.

20-yje nuotraukų merginos pozavo vienais apatiniais su akivaizdžia BDSM potekste. Šio grožio konkurso tema atsispindėjo šūkyje „Welcome to hell“ (Sveiki atvykę į pragarą), o studentės tariamai atspindėjo „mirtinas nuodėmes“. Buvo nufilmuotas ir atitinkamas vaizdo įrašas. Kilus nepasitenkinimui nuotraukos buvo bent jau laikinai iš universiteto „Instagram“ paskyros pašalintos.

Lankytojai taip pat ironiškai sulygino studenčių fotosesijos rezultatą su vyrų studentų analogišku renginiu „Mister Fizmat 2019“, kurie taip pat yra publikuoti „Instagram“ paskyroje. Vyrai nuotraukose irgi užfiksuoti apsinuoginę, tačiau nuotraukos ne tokios provokuojančios, rankose nėra rimbų ir diržų, o seksualumas ne taip pabrėžiamas.

REKLAMA
REKLAMA

Įsikišo politikai ir vietos garsenybės

Jau balandžio 3-ąją studenčių elgesį viešai svarstė ir vietos politikai. Aukščiausiosios Rados Lygių teisių komiteto pirmininkė Irina Suslova pasmerkė tokį renginį, pažymėdama, kad nėra žinoma, ar kai kurios iš dalyvių nėra nepilnametės.

REKLAMA

Politikė sunerimo ne tik dėl merginų ateities, tačiau ir dėl „visos mūsų aukštojo mokslo sistemos“ įvaizdžio. Jos teigimu, vėliau nėra ko stebėtis sekso turizmo, seksizmo ir smurto namuose mastais. Pasak jos, būtent tokie konkursai ir „atveria tam kelią“.

Konkurso organizatorė, taip pat universiteto studentė Jelizaveta Tatarina pažymėjo, kad visos dalyvės renginyje dalyvavo savo noru. Taip pat ji pažymėjo, kad universitetas su konkursu nesusijęs, atvirkščiai, trukdė jį rengti. Merginos teigimu, tai buvo „už studentų pinigus, pačių studentų organizuotas ir studentams skirtas renginys“. Ji taip pat pasidžiaugė, kad „dabar apie mus kalba visas Kijevas“, tačiau pabrėžė, kad jai yra svarbu, kad apie renginio dalyves nebūtų kalbami „amoralūs dalykai“.

REKLAMA
REKLAMA

Studentės sulaukė ir palaikymo, socialiniame tinkle jas užstojo ukrainietė aktorė Anna Gres: „Peržengė merginos ribą ar ne – ne mums spręsti, man rodos. Svarbiausia – neįjunkite moralizavimo. Vienuolių nei feisbuke, nei tuo labiau instagrame, nėra. Mergaitės gražios, figūros gražios. Dar ir protingos. Jūs iš pradžių pabandykite įstoti ten į fiziką ir matematiką, o paskui išsilaikyti nors vieną semestrą“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Leidinio „The Village“ kalbintos merginos pripažino, kad ne visos studentės sutiko su renginio tematika. Tačiau tos, kurios dalyvavo – palaikė idėją, nes norėjo įrodyti, kad „nėra išgąsdintos pilkos pelės su skaičiuotuvais rankose“.

„Filmavimo metu aš jaučiausi maksimaliai komfortabiliai. Tai padėjo man pasijausti mergina, o ne integralų skaičiavimo mašina“, – cituojama viena iš renginio dalyvių, pirmakursė Polina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų