Jau Saulelė vėl atkopdama budino svietą
Ir žiemos šaltos trūsus pargriaudama juokės.
(K.Donelaitis, “Metai")
Pavasaris gamtoje, pavasaris širdyje, pavasaris ir mūsų tautos gyvenime.
Ar gali maža saujalė žmonių pabudinti likusiuosius tautiečius, ar visiems vienodai šviečia (Saulė) ?
Prasideda tikrasis tautinis žmonių pavasaris – prisikėlimas. Kol mūsų kraštuose nebuvo popiežių prievartos, mūsų protėvių Naujieji Metai sutapo su Astronominiu Pavasariu (pavasario lygiadieniu) bei vėlykomis. Tai nuostabi atbudimo šventė, kuri turi reikšmės mūsų visų energijos kiekiui bei kokybei. Kai kas pavadino tą vyksmą prisikėlimu. Astronomiškai, iš mūsų buvimo žemėje taško stebint Saulės sistemos šaltinį, Saulė prisikėlė.
Turbūt, didžioji dauguma žmonių akivaizdžiai mato, girdi ir jaučia poreikį atsinaujinti, atsišviežinti, pakilti iš žiemos miego ir pradėti eiti, judėti, veikti. Ne tik kiekvienas jaučiame tai savo viduje atskirai, tačiau subrendo jau metas atbusti visai Tautai, atėjo laikas atsisakyti nereikalingų dalykų, apsivalyti savo sąžinę, dorą ir sveikatą.
Juk “nieks kits čia nekalts... “ o tik mes patys esame atsakingi už viską, kas su mumis nutinka.
Sulyg pavasariu, sulyg atgimimu, prabudimu ir prisikėlimu, mums kiekvienam asmeniškai privalu įgyti daugiau sveikatos, drakoniškos drąsos, beribės jėgos apreikšti savo tikrajį AŠ. Taip pat kiekvienas mes turime teisę (prigimtinę) atsisakyti prievartos, niekam tikusios oficialios valdžios, fizinės ir psichologinės vergovės bei mums nereikalingų ir niekam tikusių institucijų veiklos.
Aktyviai šiandiena jau reiškiasi įvairios, kad ir nedidelės, bendruomenės, kurios supranta pokyčių reikšmę ir butinybę, kurių nariai vienas kitam tiesia ranką, dalinasi savo patirtimi bei patarimais kaip sveikai, aktyviai, turtingai, prasmingai ir laimingai gyventi taikoje su visais gyvais organizmais Lietuvoje.
Sąmoningi ir visišką atsakomybę už savo gyvenimą prisiimantys žmonės turi galimybę ignoruoti politinius žaidimus ir priesakus, kuriuos tos grupuotės pareiškia. Ateina laikas, kai oficialiai ( ką tai reiškia) demokratiniu būdu (susirenkant žmonių balsus) įteisinta valdžia praranda savo oficialiasias galias, o žmonės vis labiau krypsta prie neformalių bendruomenių lyderių, kurie vadovaujasi bei vadovauja išmintimi, dora, sąžine, meile, drąsa, morale, sarmata ir, skirtingai nuo oficialiųjų, kurie vykdo ES programą, iš tikrųjų sprendžia tikrasias mūsų tautos problemas, įsigilindami į asmenines bei šeimos bėdas.
Problemą mūsų oficialūs pareigūnai mato kaip bėdą, tačiau tikroji šio lotyniško (popiežius vėl) žodžio reikšmė – uždavinys.
Vydūnas beveik prieš šimtą metų parašė knygą „Mūsų Uždavinys“, turėdamas omenyje, kad kiekvieno mūsų uždavinys visų pirma yra ir visos tautos uždavinys. Kiekvienas mūsų atskirai esame suskaldyti, atjungti nuo tikrųjų šaknų ir todėl pažeidžiami, o galiausiai kontroliuojami tamsių jėgų.
Šiandieninis kiekvieno mūsų, kartu - tautiečių uždavinys – grįžti į šeimą, susigražinti garbę ir apginti savo giminės žemes, kuriose turime auginti maistą ir statyti būstą savo šeimai, o ne fabrikų darbuotojams. Žmonių, ypač giminės vienybės jėga yra stipresnė už pasąmonėje iki šiol veikusį baimės dėl darbo vietos ir pinigų (teisių į išteklius) stygiaus jėgą, kurią per amžius iki šiol naudojo piktosios jėgos.
Jau mes atgijom, atkutom, supratom ir žinom, ką kaip ir kodėl veikia tamsiosios jėgos per mūsų balsus susirinkusius tautiečius. Padėkime jiems grįžti prie žmoniškųjų pradmenų, ištieskime ir jiems ranką. Jeigu jie norės, supras ir atsivers, mes visi sutiksime juos tam, kad turėtume akivaizdžios patirties, akivaizdžią pamoką iš kurios tiesiogiai galėtume pasimokyti (kaip nebereikia daryti niekada).
Viskas bus gerai, jeigu kiekvienas mūsų prisiims atsakomybę už savo asmeninį, tautinį, kultūrinį, ekologinį ir kūrybinį gyvenimą darnoje, taikoje ir meilėje. Viskas bus gerai, jeigu sąmoningai nekenksime vienas kitam bei atsisakysime prievartos. Viskas bus gerai jau rytoj, tik apsispręskime gyventi tikrą gyvenimą ir vykdyti savo pašaukimą, savo misiją šioje žemėje.
Viskas bus gerai. Pradėkime nuo savęs DABAR.
Dalius Viršilas,
VŠĮ „Ekovalstybė“