Be tų šalių, kurios dalyvauja pusfinalyje, balsavimo teisę turėjo Vokietija, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija. Tiesa, balsuoti galima po visų dalyvių pasirodymų.
Pirmasis pasirodė Serbijos atstovas Željko Joksimovič su daina „Moja Ljubav Stvar“. Pirmoji sėkmė Žejko aplankė dvylikos, atlikėjas labai populiarus visame regione. Vėliau atlikėjas du kartus dalyvavo „Eurovizijoje“ kaip dainų autorius. Pasirodymas prasidėjo nuo smuikininkių pasirodymo, kurios ir tapo pagrindiniu dainos akcentu. Visi scenoje buvę žmonės buvo apsirengę juodai.
Antrieji pasirodė Makedonijos atlikėja Kaliopi su daina „Crno I Belo“. Nuolat koncertuoja prestižiniuose renginiuose, o į „Eurovizijos“ finalą pateko tik iš penkto karto.
Trečioji pasirodė Nyderlandų atstovė Joan Franka. Mergina atliko dainą „You And Me“. Joana žavisi septinto dešimtmečio muzika, mama olandė, o tėvas turkas. Mergina scenoje pasirodė su įspūdingu indėnų stiliaus galvos apdangalu.
Maltos atstovas Kurtas Calleja atliko dainą „This Is The Night“. Mėgstamiausias vyro žanras – miuziklas. Dainos pasirodymą papuošė fejerverkai, šviesos.
Penktieji pasirodė Baltarusijos atstovai Litesound „We Are The Heroes“ grupės dainos užima aukščiausias vietas Baltarusijos paraduose.
Portugalija į konkursą delegavo atlikėją Filipą Sousą, kuri atliko dainą „Vida Minha“. Vokalistė nuo šešerių metų mokosi vokalo, dalyvauja įvairiuose Portugalijos konkursuose. Mergina dainavo pasipuošusi auksine suknele ir itin giliu skeltu, kuris vis apnuogindavo koją.
Ukrainą atstovavo Gaitana su daina „Be My Guest“. Ji viena ryškiausių Ukrainos šou žvaigždžių, aktyviai koncertuoja užsienyje. Moters galvą puošė bijūnų žiedai.
Aštuntoji pasirodė Bulgarijos atlikėja Sofi Marinova su daina „Love Unlimited“. Pradžioje Sofiją šokti, dainuoti mokė mama. Karjerą pradėjo dainuodama vestuvėse, o dabar ji viena populiariausių Bulgarijos atlikėjų. Į „Eurovizijos“ finalą pateko iš trečio karto. Moteriai dainuojant scena skendėjo dūmuose. Sofi apsiėjo be šokėjų ir muzikantų.
Aštuntoji pasirodė Slovėnija su Eva Boto ir daina „Verjamem“. Laisvalaikiu mergina groja gitara ir būna su draugais. Mergina teigė, kad atstovauti šalį tokiame konkurse jai reiškia labai daug.
Kroatijai atstovavo Nina Badrič su daina „Nebo“. Merginos repertuaras orientuotas į pop muziką. Į „Eurovizijos“ finalą pateko iš penktojo karto.
Švedijos atstovė Loreen dainavo dainą „Euphoria“. „Eurovizijos“ atrankoje nugalėjo rekordiniu žiūrovų skaičiumi. Mergina sužavėjo salėje sėdėjusius žiūrovus originaliu pasirodymu, išsiskiriančia choreografija ir stipriu vokalu. Pasirodymo pabaigoje ant atlikėjos pabiro dirbtinis sniegas.
Gruzijai atstovavo Anri Jokhadze su daina „I'm A Joker“. Savo šalyje atlikėjas vadinamas auksiniu balsu. Žiūrovus bandė papirkti išties įspūdingu pasirodymu.
Tryliktuoju numeriu pasirodė Turkijos deleguotas atstovas Can Bonomo su daina „Love Me Back“.
Keturioliktasis pasirodė Estijos atlikėjas Ott Lepland su daina „Kuula“. Vaikinas savo šalyje buvo išrinktas metų vokalistu. Vaikino pasirodymas dvelkė nuoširdumu, paprastumu ir įspūdingomis scenos šviesomis.
Sunkiu roku dvelkiantį pasirodymą pademonstravo Slovakijos atstovas Max Jason Mai atlikęs dainą „Don't Close Your Eyes“. Jis yra dainininkas, dainų autorius, vegetaras, nenešioja nieko odinio. Konkurso metu atliko savos kūrybos dainą.
Norvegijos atstovas Tooji atliko nuotaikingą dainą „Stay“.
Septyniolikta pasirodė Bosnijos ir Hercegovinos atstovė Maya Sar. Mergina atliko dainą „Korake Ti Znam“. Šią dainą ji sukūrė pati, o egzotiškus instrumentus rado Turkijoje.
Aštuonioliktasis pasirodė visų lauktas Donny Montell su daina „Love Is Blind“.
Į finalą pateko:
1. Lietuva
2. Bosnija ir Hercegovina
3. Serbija
4. Ukraina
5. Švedija
6. Makedonija
7. Norvegija
8. Estija
9. Malta
10. Turkija
D. Montvydas (nuotr. SCANPIX)
D. Montvydas (nuotr. SCANPIX)
D. Montvydas (nuotr. SCANPIX)