Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasirinktas įpėdinis Dmitrijus Medvedevas pareiškė, kad valstybė turi geriau apmokyti savo tarnautojus, nes tik tuomet Rusijoje bus galima siekti įtvirtinti teisės viršenybės principą, rašo BBC.
Šiuo metu pirmojo vicepremjero pareigas einantis politikas teisininkams pareiškė, kad valstybės turi užsiimti nuodugnesniu ir kokybiškai geresniu savo tarnautojų teisiniu lavinimu.
Prezidento rinkimai Rusijoje vyks kovo 2 dieną ir mažai kas abejoja, kad juos laimės V. Putino įpėdiniu pasirinktas D. Medvedevas, kuris taip pat yra ir valstybinio dujų monopolininko „Gazprom“ vadovas.
D. Medvedevas kol kas atsisako dalyvauti visuose tiesioginiuose televizijos debatuose su kitais prezidento posto siekiančiais politikais. Tačiau dėmesio stoka jis tikrai pasigirti negali. Kremlius metė į darbą visus jam po ranka esančius resursus, įskaitant ir valstybiniam diktatui pajungtas televizijos kompanijas, kad užtikrintų sklandžią ir nuoseklią D. Medvedevo viešųjų ryšių kampanijos eigą. Per televizorių V. Putino įpėdinį galima išvysti įvairiausiomis progomis: vieną dieną jis žada krūvas pinigų karo veteranų būsto problemoms spręsti, kitą dieną dalyvauja naujos ligoninės atidaryme ar tiesiog keliauja po Rusijos regionus domėdamasis vietinės liaudies gyvenimu.
Viešųjų ryšių kampanija duoda savo vaisių – jo populiarumo reitingas jau kartais ir viršija V. Putino. D. Medvedevas teigia, kad jam tapus prezidentu, būtų įvesta valstybinė maisto prekių kainų kontrolė. Be to, jis ragina modernizuoti visą Rusijos teisinę sistemą – raginimas girdėtas ir iš V. Putino lūpų dar prieš jam ateinant į Kremlių.
Vakarų apžvalgininkai viltingai įsiklauso ir į D. Medvedevo žodžius, kad Rusijai esą reikia energingos pilietinės visuomenės. V. Putino įpėdinis bando neigti ir konfliktą tarp Rusijos ir Vakarų. Jo nuomone, konfliktus dažnai provokuoja elementarus tarpusavio nesupratimas, o ne skirtingos vertybės ar politikos.
Tiesa, ar D. Medvedevo žodžiai nuoširdūs, ar tėra eilinio demagogo viešųjų ryšių kampanijai pasirinkti Vakarų ausiai malonūs ditirambai, tebelieka neaišku. Be to, jo kalbos, kad Rusijoje reikia įtvirtinti teisės viršenybės principą, atskleidžia ir tai, kad teisės viršenybė Rusijoje šiuo metu yra tik teisinis terminas, neįkūnytas kasdienėje praktikoje.