Vidurdienį prie Seimo susirinkusi grupelė Drąsiaus Kedžio rėmėjų reikalavo apginti jo dukrelės teises.
"Neapgynėm Drąsiaus, apginkime dukrą", "Reikalaujame aukščiausio Teismo skubos tvarka", "Apginkime D. Kedžio dukrelės teises", - skelbė piketuotojų laikomi plakatai.
Su jais bendravęs Seimo narys Saulius Stoma sako, kad parlamentarai privalo kaip tautos atstovai užtikrinti dialogą tarp tų spontaniškai protestuojančių žmonių ir tarp valdžios institucijų. "Reikia rasti dialogą, kad aistros nuslūgtų", - Eltai sakė S. Stoma.
Su D. Kedžio rėmėjais kalbėjęs Seimo narys Petras Gražulis žadėjo rinkti Seimo narių parašus ir kreiptis į Lietuvos Prezidentę bei į Administracinių ginčų komisiją, kad "jie įvertintų teismų darbą ir jų dvigubus standartus".
Tarp D. Kedžio rėmėjų buvo Šeimos gynimo centro atstovai - vilniečiais prisistatę žmonės.
Kėdainių rajono apylinkės teismas nurodė D. Kedžio dukrelę perduoti motinai. Praėjusį penktadienį paskelbta nutartimi D. Kedžio dukros gyvenamoji vieta įtvirtinama pas motiną Laimą Stankūnaitę, primena ELTA.
Nuo penktadienio prie D. Kedžio tėvų namų, kur šiuo metu laikoma mergaitė, ir jo sesers teisėjos Neringos Venckienės namų budi žmonės. Jie neleido antstoliui įteikti teismo nutartį mergaitės globėjams, išvežti mergaitę į susitikimą su mama, nors dar penktadienį mažametė turėjo būti perduota L. Stankūnaitei.
Savo ruožtu antradienį parlamentarų grupė paprašė Lietuvos Prezidentės apginti D. Kedžio dukters teises. Kreipimąsi pasirašė Seimo nariai Gintaras Songaila, Saulius Stoma, Rytas Kupčinskas, Kazimieras Uoka ir Aurelija Stancikienė. Kaip pažymi kreipimąsi į šalies vadovę inicijavę Seimo nariai, ši byla susijusi su vaiko interesais, kurie buvo šiurkščiai pažeisti, ir todėl ji turi didžiulį atgarsį visuomenėje, dabartinė situacija gresia augančiu nepasitikėjimu Lietuvos teisėsauga ir pilietiniais neramumais.