Šalies vadovės teigimu, ekonominio ir finansinio stabilumo užtikrinimas šalyje leidžia mėgautis greičiausiu BVP augimu Europoje. „Lietuva yra greičiausiai auganti Europos Sąjungos valstybė, o stabilumo po krizės atstatymas lėmė, kad dabar galime atstatyti sumažintas pensijas ir didinti minimalų atlyginimą“, – sakė šalies vadovė. Prezidentė pridūrė, kad demonstruojami geri rodikliai leido lengviau derėtis dėl ES struktūrinių fondų paramos 2013 – 2020 metams.
D. Grybauskaitė negailėjo liaupsių energetinių projektų tęstinumui. „Džiaugiuosi, kad Vyriausybė tęsia projektus. Jau greitu metu sulauksime suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalą aptarnausiantį laivą. Noriu pabrėžti, kad SGD terminalo svarba – milžiniška, ypač po tokios informacijos, kad „Gazprom“ didins dujų kainas“, – pasakojo prezidentė.
Paklausta, kaip vertina šiandien pasklidusias kalbas, esą Rusijos energetikos gigantas „Gazprom“ iki rekordinių sumų didins dujų kainas, prezidentė teigė nežinanti kiek tiksli tokia informacija, tačiau pridūrė, kad logikos tokiuose veiksmuose maža. „Jei paaiškėtų, kad ši informacija tiksli, tuomet tokius veiksmus būtų galima vertinti, kaip Rusijos politinę vendetą prieš Baltijos šalis, dėl energetinės nepriklausomybės siekio“, – dėstė šalies vadovė.
Šalies vadovė susirinkusiems žurnalistams pasakojo, kad labai svarbu aktyviai tvarkyti šilumos ūkį. D. Grybauskaitė paragino daugiau dėmesio skirti alternatyviems šaltiniams, kaip atliekos – esą Klaipėdos pavyzdys rodo, kad tokių projektų imtis verta. „Biokuro protegavimas neskatina demonopolizacijos, kuri yra esminė energetikos sektoriaus reformos sąlyga. Šiuo metu turime vieną biokurą teikiančią įmonę, kuri jau dabar užima daugiau nei pusę rinkos“, – teigė šalies vadovė. Prezidentė pridūrė, kad gamtines dujas biokuru pakeitusiose savivaldybėse žymaus šilumos kainos kritimo pastebėta nebuvo.
Paklausta, kaip vertina užstrigusį sprendimą dėl Visagino atominės elektrinės (VAE) projekto, šalies vadovė tikino, kad situacija atrodo absurdiškai. „Dėl šio klausimo Lietuva atrodo prastai, nes nesugeba priimti strateginių sprendimų. Mes negalime atsakomybės nustumti nei estams, nei latviams. Taip, kad laukti studijų ir nuomonių iš trečių pusių nereikėtų, nes jau pradedame atrodyti apgailėtinai“, – aiškino D. Grybauskaitė.
Atsakydama į klausimą dėl skalūnų dujų įtakos aplinkai, šalies vadovė teigė, kad dar nėra aišku ar Lietuvoje iš viso yra kokių nors išteklių, todėl kalbėti apie potencialią žalą dar anksti.
Kalbėdama apie ateities planus prezidentė didžiąją dalimi šiuos siejo su pirmininkavimu ES Tarybai. „Europos ir ypač euro zonos ekonomikos vis dar neauga, todėl mūsų pagrindinė užduotis – kurti bankų sąjungą, stiprinti vidaus rinkos tvarumą ir skatinti vidaus skaitmeninės rinkos kūrimą“, – žurnalistams pasakojo D. Grybauskaitė.
Šalies vadovė pabrėžė ES narių ir vienybės svarbą. „Reikia, kad kalbėtume vienu balsu, nes kaip rodo praktika kol kas mumis gali manipuliuoti, ką puikiai iliustruoja skirtumai, kad ir dujų kainose“, – sakė šalies vadovė.
D. Grybauskaitė nepasidavė provokuojantiems klausimams dėl sprendimo kandidatuoti dėl antros prezidento kadencijos, tačiau užsiminė, kad jos sprendimas kokiu keliu kreipti savo politinę karjerą priklausys nuo Lietuvos žmonių valios.