„Nežinau, kaip įpūsti šventą dvasią finansų ministrei Ingridai Šimonytei, kad ji imtų mąstyti ne kaip buhalterė, o kaip ekonomistė. Vyriausybė, dėl jos spyriojimosi, daro didelę klaidą, planuodama nepratęsti Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos viešbučiams“, - teigia Seimo ekonomikos komiteto pirmininkas, liberalcentristas Dainius Budrys.
Politikas atkreipė dėmesį, kad PVM lengvatą viešbučių verslams ir toliau taiko absoliuti dauguma Europos valstybių.
D. Budrys teigė, kad net ir įvykęs Europos krepšinio čempionatas neatnešė tokio pelno sektoriui, kuris buvo planuotas. „Galima kaltinti verslininkus perdėm pakėlus kainas ir tai bus iš dalies teisinga. Tačiau ir kitose šalyse, jei vyksta dideli renginiai, pritraukiantys turistų – kainos kyla. Kas keliauja, tas žino. Man ir toliau nesuvokiama, kodėl I. Šimonytė laiko kvailomis absoliučią daugumą Europos Sąjungos šalių? Galiu pasakyti, kad tikrai sieksiu lengvatos pratęsimo ir jau esu įregistravęs atitinkamą projektą. Jei prie sunkaus Vilniaus pasiekiamumo oro keliais dar prisideda dirbtinai, per mokesčius užkeliamos kainos, liekame be nieko“, - sakė jis portalui „Balsas.lt“.
A. Kubilius: niekada šito nenorėjome
Vyriausybė, patvirtinusi kitų metų biudžetą, nesiūlo pratęsti PVM lengvatos viešbučiams.
Premjeras Andrius Kubilius po posėdžio žurnalistams sakė, kad Vyriausybė niekada nebuvo šios iniciatyvos šalininke, todėl pasiliko su savo nuomone. Pasak jo, Seimas svarstys kokius nors kitus variantus, patys rinkos dalyviai ir kiti verslo dalyviai turėjo galimybę įvertinti tokias PVM lengvatas.
“Neretai tekdavo skaityti ir labai akivaizdžiais faktais pagrįstas nuostatas, kad tokia lengvata nei sektoriui, nei vartotojams didelės naudos nedavė", - komentavo jis.
Finasų ministrė Ingrida Šimonytė patikino, kad Vyriausybės nuomonė dėl šios lengvatos visada buvo neigiama. “Seimas pats priėmė tokį sprendimą ir jis įsigaliojo. Vyriausybė savo nuomonės nekeičia ir neinicijuoja tos lengvatos pratęsimo. Niekam ne paslaptis, kad Seimas vis tiek šį klausimą svarstys ir priims sprendimą pats", - teigė ji.
I. Šimonytė akcentavo, kad remiantis ne tik atskirų rinkos dalyvių ir asociacijos narių duomenimis, bet ir statistikos duomenimis, buvo pastebėtas užimtumo didėjimas sektoriuje, tačiau nedidėjo nei darbo užmokestis, nei investicijos.
“Kainų didėjimas buvo. Mažejant PVM ir didėjant kainoms tuo pačiu, reiškia paprastą dalyką – ta nauda persiskirsto rinkos žaidėjams ir dalyviams. Turint omeny, kai tai yra viešos lėšos, nežinau, ar tai geriausias mokesčių mokėtojų interesas. Tačiau rinkos dalyviams tai naudinga, nėra ko slėpti", - sakė ministrė.
Balsas.lt primena, kad šiemet viešbučiams buvo suteikta teisė naudotis ne 21 %, bet 9 % PVM tarifu.