Įdarbinimo paslaugas Didžiojoje Britanijoje teikęs ir tautiečius darbininkus išnaudojęs lietuvis daugiau nebegalės užsiimti šia veikla.
Lietuvio vadovaujamoje įdarbintojo agentūroje "Vilnius Recruitment Ltd" patikrinimą atlikusi britų Įdarbintojų licencijavimo institucija (angl. - Gangmasters Licensing Authority (GLA) nustatė daugybę pažeidimų ir nusprendė iš įmonės atimti licenciją verstis šia veikla.
Leistono mieste, Safolko grafystėje veikusi Lietuvos piliečio, kuris GLA pranešime įvardijamas kaip Neros Nerijus, įmonė tėvynainiams padėdavo susirasti darbo ančių fermoje, įdarbindavo norinčius skinti rožes ar rinkti šiukšles. GLA duomenimis, įmonė keturiose Safolko bendrovėse iš viso įdarbino 25 lietuvius.
Patikrinimą atlikę GLA pareigūnai nustatė, jog įdarbinimo paslaugas teikęs lietuvis nesirūpino darbininkų saugumu ir gerove. Darbininkai buvo vežami draudimo neturinčiomis mašinomis, jų gyvenimo sąlygos buvo netinkamos, o mokesčiai už apgyvendinimą - per dideli. Be to, bandant tai nuslėpti, dalis mokesčio už apgyvendinimą buvo nuskaičiuojama nuo darbininkų banko sąskaitos.
Darbininkai taip pat negaudavo net minimalaus Britanijoje užmokesčio, jiems nebuvo mokama už viršvalandžius ir darbą per išeigines.
Nustačius pažeidimus, agentūros "Vilnius Recruitment Ltd" savininkui licencijos galiojimas buvo sustabdytas dar 2007 metų spalį, tačiau apeliacijos nagrinėjimo laikotarpiu jam leista tęsti veiklą. Tuo metu N.Nerijus kreipėsi dėl naujos licenzijos.
Atlikusi pakartotinį tyrimą, GLA nustatė, jog padėtis ne tik nepagerėjo, bet ir dar labiau pablogėjo.
"N.Nerijus negali turėti GLA licenzijos. Jis pademonstravo visišką nepagarbą savo teisiniams įsipareigojimams bei pareigai pasirūpinti darbininkais. Mes šį žmogų stebėsime, o jei jis tęs savo veiklą, juo pasirūpins mūsų pareigūnai", - pranešime spaudai cituojamas GLA vadovas Paulas Whitehouse'as.
Įdarbintojų licencijavimo institucija (Gangmasters Licensing Authority) yra organizacija, kuri suteikia Jungtinės Karalystės įdarbinimo įmonėms licencijas, prižiūri, kaip šios laikosi darbo įstatymų.
Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje veikia 1,1 tūkst. įdarbinimo agentūrų. 44 įmonės, nustačius darbuotojų išnaudojimo ir nelegalios veiklos atvejus, neteko licencijos.