Dėl Rusijos pradėto karo prieš Ukrainą CSKA klubui, kaip ir kitoms rusų komandoms, uždrausta rungtyniauti Eurolygoje. Tiesa, Maskvos klubas vis dar turi Eurolygos A licenciją – ji yra suspenduota, bet neatimta.
A. Vatutinas teigia, kad nedalyvaudama prestižiniame Eurolygos turnyre, CSKA praranda savo svarbą Europos krepšinyje.
„Tokios krizinės situacijos nėra gerai niekam. Žinoma, mūsų klubui buvo sunku, sumažėjo pajamos. Tikslių skaičių kol kas negaliu pasakyti, bet susimažinus biudžetą ir nežinant jo ateityje, sunku planuoti klubo tikslus. Norime laimėti kiekvienas rungtynes net ir esant sudėtingai situacijai“, – apie biudžeto mažinimą kalbėjo klubo prezidentas.
A. Vatutinas pripažino, kad žaidimas vien tik VTB lygoje netenkina nei klubo vadovybės, nei partnerių.
„Jokių abejonių, CSKA pasitraukus iš Eurolygos, klubo prestižas pasiekė žemiausią visų laikų lygį. Savininkai ir rėmėjai išgyvena krizę ir nėra suinteresuoti leisti didelius pinigus vien tam, kad klubas dalyvautų VTB lygoje. Palikome tarptautinę sceną ir CSKA vaidmuo pasaulio krepšinyje mažėja.“
Nepaisant to, kad klubas nedalyvauja prestižiniame Eurolygos turnyre, CSKA toliau gali dalyvauti visuose svarbiausiuose Eurolygos klubų susirinkimuose.
„Klubas balsuoja dėl visų svarbių sprendimų kaip pilnateisis Eurolygos narys. Esame suinteresuoti turnyro vystymųsi, kadangi mūsų suspendavimas – laikinas dalykas. Anksčiau ar vėliau Rusijos klubai vėl žais Europoje“, – sakė A. Vatutinas.
Jis džiaugėsi ir įvykusiais pokyčiais Eurolygos vadovybėje, kai 22 metus lygai vadovavusį Jordi Bertomeu pakeitė legendinis Serbijos krepšininkas Dejanas Bodiroga:
„Kaip vieni iš Eurolygos akcininkų, reikalavome šių pokyčių ir džiaugiamės, kad jie įvyko. Dejanas buvo išskirtinis žaidėjas, Europos krepšinio veidas. Esame pasirengę visais įmanomais būdais padėti jam dirbti, kad Eurolyga pasiektų naujų sportinių ir komercinių aukštumų.“