Tuo metu „Ignitis grupė“ tikina, kad abu konkursai vyko pagal teisės aktus, o „Credo partners“ komunikaciją ji vertina kaip viešą spaudimą prieš teismo sprendimą.
Ilgą laiką grupės įmonėms kontaktų centro ir susijusias paslaugas teikianti „Credo Partners“ teigia, kad du paskutiniai „Ignitis“ ir „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) konkursai vyko galimai pažeidžiant skaidrumo ir lygiateisiškumo principus.
Iš konkursų pašalinta bendrovė prašo VPT patikrinti jų procedūras, o nustačius pažeidimus – panaikinti „Ignitis grupės paslaugų centro“ sprendimus bei įpareigoti jį iš naujo atlikti procedūras.
Bendrovės direktorė Asta Vosylė teigia, kad konkursuose galimai buvo proteguojama viena tiekėja – įmonė „Planas chuliganas“, kuri ir buvo paskelbta abiejų konkursų laimėtoja, nors jos pasiūlyta bendra kaina buvo 2,7 mln. eurų didesnė.
„Kaip sąžiningai ir skaidriai jau beveik 17 metų veiklą vykdanti įmonė jaučiame pilietinę pareigą informuoti apie vienos didžiausių valstybės energetikos įmonių viešųjų pirkimų procedūras, keliančias didelių abejonių dėl jų skaidrumo ir lygiateisiškumo principų užtikrinimo“, – pranešime sakė A. Vosylė.
„Credo Partners“ teigimu, viename konkurse jos pasiūlyta kaina buvo apie 2,2 mln. eurų (be PVM) mažesnė nei „Plano chuligano“, o kitame – 447 tūkst. eurų (be PVM) mažesnė.
Pasak jos, vienas konkursas baigėsi šių metų pavasarį, o kitas dar tęsiasi ir šiuo metu yra laikinai sustabdytas teismo.
Teismų informacinės informacinės sistemos („Liteko“) duomenimis, Vilniaus apygardos teismas gruodžio 1 dieną skelbs sprendimą ginče dėl daugiau nei 10 mln. eurų vertės skambučių centro paslaugų konkurso. Šis teismas spalio 3 dieną laikinai sustabdė konkursą, o Apeliacinis teismas lapkričio 16 dieną paliko nutartį nepakeistą.
„Credo partners“ komunikaciją prieš pat teismo nutartį vertiname kaip bandymą daryti spaudimą viešoje erdvėje ir paskelbti juos laimėtojais nusižengiant teisės aktų reikalavimams“, – komentare BNS sakė „Ignitis grupės“ atstovas Artūras Ketlerius.
„Credo partners“ vadovė A. Vosylė kategoriškai atmeta tokius teiginius: „Jokio spaudimo mes nedarome, tik pasinaudojame savo teise atkreipti dėmesį į galimus pažeidimus viešuosiuose pirkimuose, ką skatina ir pati VPT bei valstybė”
A. Ketleriaus teigimu, „Credo Partners“ šiame konkurse buvo pašalinta dėl įsiskolinimo „Sodrai“.
„Ignitis grupės paslaugų centras“ kreipėsi į „Sodrą“ dėl įmonės įsiskolinimo ir tik gavęs „Sodros“ atsakymus, atmetė „Credo Partners“ pasiūlymą, nes ši bendrovė neatitiko (...) reikalavimų pirkimo dalyviams“, – sakė A. Ketlerius.
„Jeigu tiekėjas nebūtų pašalintas – mūsų vertinimu, tai būtų laikoma įstatymo pažeidimu. Tą pabrėžėme ir tiekėjui, kai šis susitikimų metu informavo, kad nepaskelbus jo laimėtoju, kreipsis į žiniasklaidą“, – pridūrė jis.
Be to, anot A. Ketleriaus, „Credo partners“ tikina, kad svarsto kreiptis į teismą dėl ESO pirkimo, nors jį jau skundė teismui, o prieš pat bylos nagrinėjimą gegužę ieškinį atsiėmė – tai yra teisiškai pripažino, kad ESO pirkimas vyko korektiškai ir „Credo partners“ pasiūlymas buvo atmestas pagrįstai.
„Ignitis grupės“ atstovo teigimu, „Credo partners“ pasiūlymas buvo atmestas, nes ji nepateikė reikalaujamų dokumentų, patvirtinančių, kad vienos iš siūlomos paslaugos (SMS siuntimas) siunčiamų SMS simbolių apskaita vyks, kaip numato konkurso sąlygos.
Tuo metu A. Vosylė sako, jog ieškinio atsiėmimas dar nereiškia pripažinimo, kad ESO konkurso pirkimo procedūros buvo atliktos teisingai ir kad įmonės pasiūlymas atmestas pagrįstai.
„Tai neužkerta kelio „Credo Partners" iš naujo kreiptis į teismą dėl tų pačių „Ignitis“ pažeidimų ar juo labiau – dėl paaiškėjusių naujų pažeidimų. Tuo metu tai buvo pirmasis pirkimas, o kai situacija dabar iš esmės pasikartojo antrą kartą dar viename „Ignitis“ pirkime (...), natūralu, kad pasikeitė ir mūsų pozicija“, – komentare BNS teigė įmonės vadovė.
Anot jos, bendrovė planuoja dar kartą kreiptis į teismą dėl ESO pirkimo.
„Credo Partners“ teigia, jog iš konkursų ji buvo pašalinta dėl formalių ir ginčytinų priežasčių: vienu atveju – dėl skolos „Sodrai“, apie kurią įmonė teikiant dokumentus nežinojo ir kuri buvo netrukus sumokėta, o kitu atveju – dėl tariamai netinkamai užpildytos pasiūlymo formos.
„Credo Partners“ tikina, kad „Planas chuliganas“ Registrų centrui nebuvo pateikusi finansinės atskaitomybės, todėl buvo pagrindas ją pašalinti iš konkursų. Be to, laimėjusi šiuos konkursus „Planas chuliganas“ taptų dominuojančia kontaktų centrų paslaugų rinkoje.