Vyras sakė: „Panašu, kad liksiu su nepagydoma bėda“. Heteroseksualiu vyru virš trisdešimties prisistatantis vyras pasakoja, kad koronavirusu užsikrėtė praėjusių metų liepą. Jis skundžiasi, kad ši būklė pakenkė jo pasitikėjimui savimi.
Tikina, kad varpa susitraukė 4 centimetrais
Tinklalaidėje apie seksą „How To Do It“ jis kalbėjo: „Mano varpa susitraukė. Prieš susirgdamas, buvau didesnio už vidutinį dydį – milžiniškos varpos neturėjau, bet ji tikrai buvo didesnė už vidutinę.
Dabar netekau maždaug keturių centimetrų ir mano varpa tikrai mažesnė už vidutinę. Panašu, kad tai – dėl kraujagyslių pažeidimų. Mano gydytojai mano, kad ši būklė – neatitaisoma. Neturėtų būti labai svarbu, bet tai labai pakenkė mano pasitikėjimui savimi, savo sugebėjimais lovoje“.
„The Lancet“ medicinos žurnale praėjusiais metais publikuotas tyrimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 3700 su patvirtinta ar įtariama ilgojo COVID–19 diagnoze, trunkančia ilgiau nei 28 dienas. Paaiškėjo, kad yra daugiau nei 200 skirtingų sričių simptomų, įskaitant ir pranešimus apie varpos ar sėklidžių sumažėjimą. Vis dėlto, tokių atvejų užfiksuota mažiau nei 10 procentų respondentų.
Ar tikrai prasirgus koronavirusu varpa gali susitraukti?
Kitas 2021 metų gegužę „The World Journal of Men's Health“ publikuotas tyrimas rado viruso pėdsakų varpoje ilgam laikui praėjus nuo pirminio užsikrėtimo. Tai reiškia, kad koronaviruso poveikis kraujotakai varpoje iš tiesų gali sukelti erekcijos disfunkciją.
Dr. Charlesas Welliveris, urologas ir „Albany“ medicinos koledžo Niujorke direktorius, patvirtino, kad COVID–19 iš tiesų gali sukelti erekcijos disfunkciją, kai kuriais atvejais net ir ilgalaikę, o taip pat ir varpos sumažėjimą, rašoma express.co.uk.
Medikas sakė: „Šiuos taškus galima sujungti... Vyrams pasitaiko gan ženklių kraujagyslių pažeidimų. Tyrimai rodo, kad vyrams gali pasireikšti priapizmas – ilgalaikė erekcija, kuri jau savaime yra pavojinga, o taip pat gali prasidėti erekcijos disfunkcija dėl koronaviruso, todėl įmanomos abi kryptys.
Kai vyrui pasireiškia erekcijos disfunkcija, kurį laiką nebūna erekcijų, todėl tam tikras susitraukimas yra tikėtinas. Turbūt kiekvienas ženklią erekcijos disfunkciją turėjęs vyras pastebi tam tikrą susitraukimą. Ypač tai akivaizdu tiems, kuriems dėl vėžio yra išoperuota prostata ir kurie 6–12 savaičių neturi jokios erekcijos. Visiems jiems varpa susitraukia“.
Neaišku, kokios yra tikrosios šios problemos apimtys
Dr. Ch. Welliveris pabrėžia, kad neaišku, kokios yra tikrosios šios problemos apimtys, nes dėl besimptomių atvejų sunku tiksliai suskaičiuoti iš tiesų koronavirusu sirgusių vyrų skaičių.
Urologė Ashley Winter sakė: „Koronavirusinis penis yra realus dalykas. Tiesa, kad erekcijos disfunkcija sąlygoja penio susitraukimą. Jei kažkurį laiką penis neišsitempia, jei negauna viso to kraujo, tai gali sukelti surandėjimą ir sutrumpėjimą“.
Abu medikai teigia, kad nuo tokios būklės yra gydymo būdų – tai gali būti vaistai, tempimai ir vakuuminiai prietaisai, kurie per kurį laiką gali atstatyti prarastą varpos dydį.