Tikslus darbo vietų mažinimo mastas kol kas nėra aiškus, tačiau jis esą sieks bent kelis tūkstančius.
Pasak pranešimų, „Continental“ automobilių pramonės padalinio darbo taryba paragino bendrovę atsisakyti atleidimų ir imtis priemonių išlaikyti darbuotojus. Pavyzdžiui, vyresnių darbuotojų išleidimu į pensiją, daliniu darbu ar darbuotojų perkvalifikavimu.
„Continental“ atstovai portalui tv3.lt tiesiai neatsakė, ar ir kiek darbuotojų bus atleista Lietuvoje.
Continental Automotive Lithuania“ ir „Continental Autonomous Mobility Lithuania“ vadovas Shayan Ali situaciją pakomentavo taip:
„Mūsų, kaip atsakingos įmonės, tikslas yra optimizuoti savo poziciją siekiant ilgalaikės sėkmės šioje labai kintančioje rinkoje. Dėl šio tikslo visame pasaulyje, visuose organizacijos lygiuose įgyvendinama daugybė priemonių, skirtų mūsų konkurencingumui didinti.
Dėl įvairaus pobūdžio priemonių šiuo metu negalime pateikti tikslaus skaičiaus ar atsakymo, tačiau visas priemones siekiame įgyvendinti kiek įmanoma socialiai atsakingiau ir konkrečios detalės dar nėra nustatytos. Jokių papildomų kilusių gandų ir spėlionių nekomentuojame.“
Prie Kauno įsikūrusi „Continental Automotive Lithuania“ šiuo metu turi 520 darbuotojų, kurių vidutinis darbo užmokestis siekia 2794 eurus, rodo „Sodros“ duomenys.
Tuo metu „Continental Autonomous Mobility Lithuania“ turi 310 darbuotojų, kurių vidutinis darbo užmokestis yra 3326 eurai.
Vokietijos įmonių grupės pagrindinės veiklos sritys yra padangų gamyba, automobilių programinė įranga, saugos priemonės ir autonominio vairavimo technologijos.
Vokietijos žiniasklaida pranešė apie planuojamą automobilių pramonės padalinio darbuotojų skaičiaus mažinimą, teigdama, kad jų gali būti iš viso apie 5,5 tūkst.
2022 m. pabaigoje grupėje 57 šalyse ir rinkose dirbo apie 200 tūkst. darbuotojų.
Prieš kurį laiką išplatintame „Continental“ pareiškime nebuvo patvirtintas atleidžiamų darbuotojų skaičius.
Tačiau jame teigiama, kad mažinant darbuotojų skaičių daugiausia dėmesio bus skiriama paprastesnei verslo ir administracinei struktūrai ir racionalizavimui taikant įvairias priemones visose srityse – nuo pardavimų iki mokslinių tyrimų ir technologinės plėtros ar gamybos.