Kavinių tinklo „Coffee Inn“ pusmetį brandinta franšizė šiandien duris atidarė Tbilisyje, Gruzijos sostinėje. „Coffee Inn“ bendrasavininkis Nidas Kiuberis užsimena apie planus netrukus įsikurti ne ką mažiau egzotiškoje rinkoje, tačiau, kur leisis lėktuvas, kol kas neatskleidžia.
„Svarbiausia gilūs apmokymai nuo A iki Z. Gruzinai, kurie šiandien nuo ryto daro kavą, visi buvo atskridę į Lietuvą ir dirbo su lietuvaitėmis baristomis, turėjo 50 valandų pilną apmokymų kursą. Perėmė „know–how“, kurį gauna kasdien pas mus dirbantys žmonės, – pasakoja jis. – Paskyrėmė tam geriausius resursus. Tbilisyje jau savaitę yra viena iš mūsų vadybininkių, kuri prižiūri paleidimą, kavų gaminimo procesus.“
N. Kiuberis sako, kad nutolusiame Tbilisyje galėjo taikyti tik franšizės verslo modelį, kad išsaugotų kavinių tinklo koncepciją, gyvastį, „social cafe“ statusą. Jis pažymi, kad reikėjo ilgesnių susitikimų prieš atidarant kavinę, kad partneriai Gruzijoje perprastų „Coffee Inn“ veikimo modelį, išmoktų bendradarbiauti su būsimais partneriais – vietiniais renginių organizatoriais, kultūros atstovais.
„Žmonės turi atrasti dalykus, kurie vyksta mieste. Gyvastį per didelį atstumą užtikrinti sudėtinga, todėl tokiu atveju ieškome galimybių tai daryti su partneriu, arba partneriai susiranda mus, – dėsto jis. – Tačiau franšizės modelis dar paprastesnis, nes pritaikytas veikti labai tolimu atstumu. Šiaulių arba Klaipėdos franšizėse turime galimybių apsilankyti daug dažniau, o šiuo atveju bendraujama bus „Skype“ konferencijoje, nebus gyvo vizito. Todėl reikia pasukti tam tikrus kampus, kad šie veiktų, būtų užtikrintas ilgalaikis kavinės funkcionavimas“.
Nors franšizė buvo adaptuota Tbilisiui, vienas iš „Coffee Inn“ įkūrėjų tikina, kad meniu Tbilisyje atpažintų ir lietuviai: tradicinių kavų portfelis, papildytas „Coffee Inn“ kavomis, buvo perduotas ir „know-how“ principu partneriams Tbilisyje. Kavinės dizainą sukūrė „Coffee Inn“ dizaineris, tačiau partneris gali siūlyti savo kūrybinius sprendimus, koloritą, geriausiai atspindintį vietinę kultūrą.
Pašnekovas sako, kad Tbilisio rinka tuščia, beveik tokia, kokią prieš 6 metus rado Lietuvoje, taigi Gruzijos sostinėje kartu su partneriais tikisi įkurti bent 3 kavinių tinklą. „Kuo labiau akys krypsta į Rytus, tuo egzotiškiau viskas atrodo. Kitokia ir tauta, - teigia N. Kiuberis. – Gana panašu kaip buvo Lietuvoje iki „Coffee inn“ atsiradimo, tik su rytietiškais prieskoniais. Nėra susiformavusių įpročių: pavyzdžiui, tik atsiranda kavos išsinešimui kultūra. Taigi galimybės didelės, atsiveria visi horizontai, kurie buvo Lietuvoje – ir su kavos inovacijomis, idėjomis ir kūrybinėmis iniciatyvomis. Nenuarti aruodai“.
N. Kiuberio teigimu, pradėti veikti Tbilisyje padėjo ir vietinių simpatija Lietuvai dėl solidarumo per karinį konfliktą. „Lengviau šnekėtis, pasakai, kad esi iš Lietuvos ir matai, kad veide atsiranda šypsena“, - pasakoja Tbilisyje apsilankęs N. Kiuberis.