Pranešama, kad programišiai gavo prieigą prie konfidencialios informacijos, susijusios su JAV prezidento Baracko Obamos darbo grafiku. Amerikiečių valdininkai pažymi, kuriuos kalbino CNN, pažymi, kad informacija yra ganėtinai „jautri“ ir ji gali būti labai vertinga užsienio spec. tarnyboms.
Į Baltųjų Rūmų kompiuterinę sistemą programišiai pateko per Valstybės departamento puslapį, tvirtinama pranešime. Tyrėjai mano, kad patekti į Baltųjų Rūmų sistemą jiems pavyko gavus prieigą prie darbuotojų el. pašto adreso.
JAV nacionalinio saugumo administracijos patarėjo pavaduotojas Benas Rhodesas atsisakė kalbėti šia tema su CNN. Jo teigimu, JAV administracija neturi duomenų, kad Baltųjų Rūmų sistemos darbas būtų sutrikdytas, praneša „Reuters“. „Mes turime neslaptų sistemų, yra ir slaptų sistemų, ir absoliučiai slaptų,“ – paaiškino B. Rhodesas.
JAV nacionalinės saugumo tarybos atstovas Markas Strohas teigia, kad CNN kalbama apie incidentą, įvykusį dar praėjusiais metais. Jis nekomentavo informacijos, kam yra metami kaltinimai dėl įsilaužimo, pažymėjęs, kad į bet kokią panašią grėsmę JAV reaguoja itin rimtai ir nedelsiant imasi atitinkamų priemonių, praneša „Reuters“.
Praėjusių metų spalį Baltieji Rūmai pranešė, kad buvo užfiksuotas neįprastas aktyvumas neužslaptintuose tinkluose, naudojamuose B. Obamos administracijos vyresniųjų tarnautojų bendravimui. Buvo manoma, kad atakoje dalyvavo Rusijos valdžiai dirbantys programišiai. Įsilaužimo tyrėjai teigė, kad tai buvo viena iš pačių sudėtingiausių atakų prieš JAV valdžios kompiuterines sistemas, į tyrimą buvo įtraukti saugumo tarnybos ir FTB darbuotojai.
Tuomet buvo paviešinta JAV kompiuterių saugumo bendrovės „FireEye“ ataskaita, kurioje pažymima, kad 2007-ais veikė programišių grupuotė „ATP28“, siejama su Rusijos valdžia. Grupuotė rinko duomenis apie svarbiausius geopolitinius klausimus, teigiama ataskaitoje.
Dokumente buvo teigiama, kad parimtuose duomenyse buvo aptiktos pastabos rusų kalba. Be to, programišių aktyvumas „sutapo“ su darbo valandomis Maskvoje ir Sankt Peterburge. „FireEye“ pažymėjo, kad negali įvardinti konkrečių asmenų ar struktūrų, susijusių su programišių grupuote, tačiau bendrovės specialistai buvo įsitikinę, kad grupuotės veikla buvo užsakyta Kremliuje.
2015-ųjų balandžio 1-ąją JAV prezidentas Barackas Obama pasirašė įsaką dėl sankcijų užsienio programišiams. Sankcijos bus taikomos asmenims, kurie savo veiksmais sukelia grėsmę JAV saugumui ar ekonomikai, sukelia nuostolių infrastruktūrai, įsilaužia į kompiuterinius tinklus ir vagia JAV bendrovių komercines paslaptis ar asmeninius amerikiečių duomenis, siekdami asmeninės naudos.