„Aptarėme tautinių mažumų klausimą: tiek lenkų Lietuvoje, tiek lietuvių Lenkijoje. Akivaizdu, kad tai yra bendras klausimas, bendras mūsų interesas, kad žmonės jaustųsi patogiai ir gerai gyvendami abejose valstybėse“, – žurnalistams po susitikimo su Lenkijos Seimo maršalka sakė V. Čmilytė-Nielsen.
„Ir kalbėjome, žinoma ir apie ne per seniausiai priimtą įstatymą, kuris įteisino trijų lotyniško pagrindo raidžių rašymą, tai yra vienas iš tokių svarbių pasiekimų mūsų dvišaliuose santykiuose“, – pridūrė jis.
Susitikimo metu, pasak jos, buvo aptartas ir šiuo metu Vyriausybės rengiamas tautinių mažumų įstatymas.
Visgi įstrigęs Lietuvos ambasadoriaus Lenkijoje paskyrimo klausimas, pasak Seimo pirmininkės, susitikimo metu nebuvo aptartas.
„Ne, konkrečiai ties tuo nebuvome apsistoję“, – patikino V. Čmilytė-Nielsen.
Pasak jos, taip pat susitikimo su S. Hołownia metu buvo kalbėta ir apie dvišalį bendradarbiavimą saugumo, gynybos infrastruktūrinių projektų srityse.
Savo ruožtu Lenkijos Seimo maršalka spaudos konferencijos metu akcentavo bendradarbiavimo su Lietuva svarbą.
„Mes siekiame kuo labiau suderinti savo bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Lenkijos. Štai jau pakviečiau pirmininkę su vizitu į Lenkiją “, – žurnalistams sakė S. Hołownia.
Lenkijos politikas taip pat pabrėžė bendradarbiavimo tautinių mažumų klausimu svarbą.
„Man labai svarbu, kad galėtume bendradarbiauti ir dėl tautinių mažumų. Tai yra labai svarbus klausimas, jeigu norime kalbėti apie bendradarbiavimą švietimo srityje, taip pat apie pavardžių rašymą. Tai yra labai plati bendradarbiavimui erdvė ir mes bandysime ją išnaudoti“, – akcentavo jis.
Lenkijos Respublikos Seimo Maršalka S. Hołownia pirmą kartą su oficialiu vizitu lankosi Lietuvoje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!