• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui priėmus Konstitucijos pataisas dėl tiesioginių merų rinkimų, parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen prognozuoja, kad procesas ir toliau vyks sklandžiai, o diskusijos kils nebent dėl detalių.

Seimui priėmus Konstitucijos pataisas dėl tiesioginių merų rinkimų, parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen prognozuoja, kad procesas ir toliau vyks sklandžiai, o diskusijos kils nebent dėl detalių.

REKLAMA

„Galbūt dėl kažkokių detalių nuomonės išsiskirs – aš tą prognozuočiau, bus diskusija, tačiau iš esmės procesas vyksta labai sklandžiai“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Seimo pirmininkė.

„Tai parodo, kad Seimo nariai atsakingai žvelgia į tą klausimą ir nežaidžia žaidimų kažkokių, nemanipuliuoja, o tikrai daro tai, kas šiandien yra svarbu – sudaro galimybes, kad kitais metais savivaldoje merai būtų renkami tiesiogiai taip, kaip iš esmės mes tikrai žinome, ką ir labai palaiko Lietuvos žmonės“, – pridūrė ji.

Ketvirtadienį Seimas įteisino tiesioginius merų rinkimus, sumažino amžiaus cenzą kandidatams į parlamentą iki 21 metų ir priėmė Konstitucijos pataisą dėl kandidatavimo po apkaltos, taip užbaigdamas daugiau nei dešimtmetį trukusius debatus dėl vadinamosios eksprezidento Rolando Pakso pataisos.

REKLAMA
REKLAMA

Įteisinus tiesioginius merų rinkimus, Seimas dar turės priimti Vietos savivaldos įstatymo pakeitimus, kur būtų nustatyti nauji merų įgaliojimai.

REKLAMA

V. Čmilytė-Nielsen sako mananti, kad susitarti pavyks, nes ir iki šiol procesas vyko sklandžiau nei buvo galima tikėtis.

„Aš manau, kad mums pavyko ypatingai sklandžiai praeiti tas fazes, kur atrodė, kad mes užtrigsime, ir tuo labai džiaugiuosi, nes jeigu šiek tiek atgal pažvelgtume ir prisimintume, kaip atrodė situacija šiek tiek mažiau nei prieš metus, atrodė, kad sutarimą rasti bus labai sudėtinga. Tačiau tai iš esmės pavyko nuostabiai, šiandien vienbalsiai pritarta šitam Konstitucijos pakeitimui“, – pastebėjo ji.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak parlamento vadovės, dėl paties mero ir tarybos santykio „iš esmės irgi jau yra apsitarta“, todėl greitai bus galima registruoti projektą, suderintą tiek su valdančiaisiais, tiek su opozicija.

Priimti visus įstatymų pakeitimus būtina iki rugsėjo, kol neprasidėjo kitąmet vyksiančių savivaldos rinkimų politinė kampanija. 

V. Čmilytė-Nielsen sakė taip pat besidžiaugianti Seimo sprendimu dėl jos teiktos pataisos, leidžiančios į Seimą kandidatuoti nuo 21-erių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš labai džiaugiuosi, kad Lietuvoje mes nuo šiol plačiau atversime duris jaunimui į aktyvų dalyvavimą politiniame gyvenime ne tik padedant rinkimuose, bet ir patiems kandidatuojant ir dalyvaujant politiniame procese jau nuo 21-erių metų“, – kalbėjo ji.

Pasak jos, šis sprendimas nereiškia, kad „Seimą užplūs 21-erių metų žmonės“. Ji tikisi, kad kandidatavimo amžiaus pajauninimas leis jaunimui įgyti patirties rinkimuose, o rinkėjams – patiems spręsti, kas jiems geriausiai atstovauja.

Konstitucijos pataisa laikoma priimta, kai už ją per priėmimą balsuoja ne mažiau kaip du trečdaliai parlamentarų, tai yra ne mažiau kaip 94 Seimo nariai iš 141.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų