Vis tik ji pakartojo, kad socialdemokratams kalbantis su „valstiečiais“ ir „Nemuno aušra“, liberalai su rinkimus laimėjusia partija derybų neves.
„Ne, negaliu pasakyti kol kas šito“, – antradienį Seime sakė politikė, paklausta, ar liberalai susitaikę su darbu opozicijoje.
Taip ji kalbėjo po to, kai partijos vicepirmininkas Eugenijus Gentvilas pirmadienį LRT laidoje „Forumas“ teigė, kad liberalai jau yra susitaikę su opozicijos vaidmeniu būsimoje kadencijoje.
„Situacija šiuo metu yra tokia, kad socialdemokratai ieško sprendimų, matome, kad ta paieška nėra lengva, suskaičiavau, kad bent penki variantai pas juos yra“, – kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.
Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) dėl valdančiosios daugumos derasi su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.
Praėjusį trečiadienį partijos prezidiumas nusprendė išplėsti partijų, kurias kviečia konsultacijoms dėl koalicijos, sąrašą, įtraukiant ir Liberalų sąjūdį bei „Nemuno aušrą“.
V. Čmilytė-Nielsen pakartojo, kad liberalai dėl galimos koalicijos su socialdemokratais nesikalbės, kol LSDP prioritetą teikia „valstiečiams“ ir „Nemuno aušrai“.
„Pokalbių įvairių mes esame turėję, ir tarp turų, ir po antrojo turo, bet tokio konkretaus derybinio pokalbio nebuvo ir jo negali būti, kol socialdemokratai savo prioritetu viešai įvardiję darbą su valstiečiais-žaliaisiais ir „Nemuno aušra“, – dėstė liberalų lyderė.
„Šiuo metu tokio pokalbio (su socialdemokratais – BNS) neplanuoju“, – pridūrė ji.
„Nemuno aušros“ pirmininkas Remigijus Žemaitaitis pirmadienį kalbėjosi su socdemų kandidatu į premjerus Gintautu Palucku ir sutarė, kad vėliau susitiks šių politinių jėgų derybinės grupės.
Liberalai teigia iki šiol tokio kvietimo nesulaukę.
LSDP naujame Seime užsitikrino 52 mandatus, „Nemuno aušra“ gavo 20 mandatų, demokratai turės 14 mandatų, Liberalų sąjūdis – 12, „valstiečiai“ – aštuonis mandatus.
Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!