„Kiekvienas Europos Sąjungos lyderio pokalbis su Lukašenka yra legitimizavimas, todėl mes turime suprasti, kad priešininkų pusės tikslas yra skaldyti mūsų vienybę, o mūsų pusės tikslas – išlaikyti Europos Sąjungos vieningą poziciją sankcijų atžvilgiu ir jos laikytis. Viliuosi, kad ta vienybė bus išlaikyta“, – Seime susirinkusiems žurnalistams sakė parlamento vadovė V. Čmilytė-Nielsen.
Ji teigė, kad situacijos sprendimas yra Vyriausybės ir Prezidentūros rankose, Seimas prisidėjo tuo, kad pritarė nepaprastosios padėties įvedimui dalyje šalies teritorijos.
„Aš pati šiomis dienomis intensyviai derinu bendrą pareiškimą su Estijos, Latvijos ir Lenkijos parlamentų pirmininkais dėl situacijos prie Europos Sąjungos išorinės sienos. Mes sekame situaciją ir, esant reikalui, visada esame pasiruošę reaguoti“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Europos Komisija trečiadienį patvirtino surengsianti „technines derybas“ su Baltarusija, kaip galėtų būti repatrijuoti migrantai, besistengiantys patekti į Bendrijos teritoriją per Lenkijos sieną.
„Kiekvienas toks žingsnis, kuris daro žingsnį link Baltarusijos diktatoriaus, jį legitimizuoja. Mes turėtume atsargiai tokius žingsnius vertinti“, – tvirtino Seimo pirmininkė.
Baltarusijoje prie sienos su Lenkija yra įstrigę tūkstančiai migrantų, daugiausia atvykėlių iš Vidurinių Rytų. Vakarų šalys sako, kad šią krizę sąmoningai organizavo Baltarusijos autoritarinio prezidento A. Lukašenkos režimas, siekdamas supriešinti ES ir atkeršyti už Bendrijos įvestas sankcijas.
A. Lukašenka ir jo pagrindinis sąjungininkas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atmeta tokius kaltinimus ir kritikuoja ES dėl migrantų neįsileidimo.