Žinutė, paskelbta 68 metų buvusios valstybės sekretorės paskyroje, bet, kaip naujienų agentūrai AFP sakė vienas H.Clinton padėjėjas, iš tikrųjų parašyta jaunesnio kampanijos darbuotojo, buvo atsakas į naujausią D.Trumpo puolimą, kai jis ketvirtadienį pakomentavo, kaip prezidentas Barackas „Obama (Barakas Obama) ką tik išreiškė palaikymą sukčiuvienei Hillary“.
„Jis nori dar ketverių Obamos metų – bet to nenori niekas kitas!“ – pridūrė numanomas respublikonų kandidatas.
Kai H.Clinton pasiūlė jam išsitrinti paskyrą, socialiniai tinklai suošė.
Per dvi valandas ta jos žinutė buvo pasidalyta 200 tūkst. kartų ir tapo „daugiausiai pakartota kampanijos žinute“, sakė H.Clinton socialinių tinklų direktorius Alexas Wallas (Aleksas Volas).
H.Clinton iki šiol sunkiai sekėsi rasti bendrą kalbą su jaunaisiais rinkėjais, bet jos naujoji žinutė patiko Amerikos Z kartai, vertinančiai lakonišką, bet šmaikštų humorą.
Vis dėlto ji tai pat išprovokavo nuožmų kontrpuolimą, kai jos kritikai vėl priminė, kad buvusi Amerikos diplomatijos vadovė tarnybos reikalams naudojosi privačia elektroninio pašto paskyra. Šis skandalas nuolat temdė H.Clinton pirminių rinkimų kampaniją.
Respublikonai, tarp jų D.Trumpas, reiškė aštrias abejones dėl jos nuovokos, sakydami, kad H.Clinton buvo sukėlusi grėsmę JAV nacionaliniam saugumui, taip pat kaltino ją ištrynus svarbius laiškus, nenorėdama, kad jie taptų žinomi amerikiečiams.
„@HillaryClinton, jeigu kas nors ir žino, kaip naudoti trynimo klavišą, tas žmogus esate jūs“, – savo žinutėje kandžiai rašė Respublikonų nacionalinio komiteto pirmininkas Reince'as Priebusas (Reinsas Pribesas).
D.Trumpas, taip pat garsėjantis kaip socialinių tinklų aštrialiežuvis, atsakė ugnimi, šaipydamasis iš aiškiai ne pačios H.Clinton sugalvoto atsakymo.
„Kiek laiko prireikė tavo 823 žmonių komandai, kad tai sugalvotų? Ir kur yra tavo 33 tūkst. elektroninių laiškų, kuriuos ištrynei?“ – klausė jis.
H.Clinton perdavė Valstybės departamento pareigūnams per 30 tūkst. elektroninių laiškų, kai paliko valstybės sekretorės postą 2013 metais.
Tačiau ji taip pat pripažino ištrynusi daugiau negu 30 tūkst. kitų laiškų, kurie esą buvo asmeninio pobūdžio ir nesusiję su valstybės sekretorės pareigomis.