Praėjusį sekmadienį Ciūricho mieste, Šveicarijoje, balsavę žmonės, galiausiai nubalsavo prieš siūlymus uždrausti eutanazijos galimybę ir pastaruoju metu taip pradėtą vadinti „savižudybių turizmą“ - t.y. uždrausti užsienio piliečiams į Šveicariją atvykti, kad užbaigtų savo gyvenimą.
Pirmieji balsavimo rezultatai parodė, kad rinkėjai atmetė visas vietinio referendumo iniciatyvas 80 procentų balsų, - informavo šveicarų naujienų agentūra SDA. Maždaug 200 žmonių per metus, į Šveicariją atvyksta atlikti tokios „procedūros“ .
Eutanazija, arba savanoriškas savo gyvenimo nutraukimas, Šveicarijoje yra įteisintas nuo 1941 metų. Įstatymas nurodo, kad žmogus, atliekantis šią procedūrą negali būti gydytojas ar kaip nors suinteresuotas sergančiojo mirtimi. Mirtis „iš gailesčio ar supratimo“ yra įteisinta Olandijoje, Liuksemburge, Belgijoje ir JAV, Oregono valstijoje.
Daugybė nebe išgydomų ligonių iš užsienio, daugiausiai iš Vokietijos, Prancūzijos ir D.Britanijos, atvyksta į Šveicariją „nusižudyti“, pasinaudodami tuo, kad šios šalies įstatymai, reglamentuojantys eutanaziją, yra vieni liberaliausių pasaulyje.
Be abejo, padaugėjęs, atvykstančių nusižudyti užsieniečių skaičius ir tyrimas, parodęs, kad kasmet jų atvyksta vis daugiau, sukėlė aršias diskusijas.
Šveicarų valdžia, nusprendė keisti įstatymo sąlygas, norėdama užtikrinti, kad ši priemonė yra naudojama tik tuo atveju, kai nebėra kitos išeities ir norėdama užbaigti „savižudybių turizmo“ plitimą.
Aktyviai kovojanti už šią teisę organizacija Exit, sutiko su Ciūricho prokurorų pasiūlytomis naujomis eutanazijos įstatymo normomis, tikėdamasi, kad pagaliau įstatymas galės būti taikomas visoje šalyje.
Užsienio piliečiams ši teisė panaikinta nebus, tačiau šveicarų gydytojas, paskirsiantis mirtinus vaistus, turės su pacientu susitikti mažiausiai du kartus per tam tikrą numatytą laikotarpį, kad galėtų būti užtikrintas jo noru.