Kaip BNS nurodė inspekcija, Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas V. Jasutis neužtikrino, kad visi Europos dailiojo čiuožimo čempionato Kaune metu dirbantys darbuotojai būtų įforminti ir dirbtų įstatymų nustatyta tvarka, jam surašytas administracinio nusižengimo protokolas.
„Po protokolo surašymo dar vyks bylos nagrinėjimas, tad numatomų baudų kol kas negalime komentuoti. Tačiau primename, kad baudos už nelegalų darbą prasideda nuo tūkstančio eurų už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį. Baudos atskirai skiriamos juridiniam asmeniui ir jį atstovaujančiam įgaliotam fiziniam asmeniui“, – pranešime cituojamas VDI kancleris Šarūnas Orlavičius.
Anot VDI, V. Jasutis teigė, kad byloje minimi asmenys dirbo savanoriškai. Tačiau tyrimo metu nustatyta, kad jų darbas neatitiko savanoriškos veiklos ir darbdavys slėpė darbo santykius, jų darbą įformindamas kaip savarankišką veiklą ir sudarydamas su darbuotojomis civilinių paslaugų sutartis arba žadėdamas jas sudaryti.
VDI tyrimo duomenimis, darbdaviui atstovaujančio V. Jasučio žinios darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais taip pat nebuvo privalomai patikrintos teisės aktų nustatyta tvarka.
„Darbo inspekcija labai rimtai traktuoja nelegalaus darbo daromą žalą mūsų valstybei, todėl tiriame ne tik pranešimus, bet ir patys inicijuojame patikrinimus bei tyrimus. Šiuo atveju sureagavome į sausio 15 d. „Facebook“ tinkle paskelbtą informaciją apie problemas, kilusias Europos dailiojo čiuožimo čempionato Kaune metu“, – teigia Š. Orlavičius.
VDI tyrimą dėl galimai nelegalaus darbo Europos dailiojo čiuožimo čempionato Kaune metu baigė vasario 26 dieną. Tyrimas buvo pradėtas sausio viduryje, jis turėjo būti atliktas iki vasario 12 dienos, bet terminas galiausia buvo pratęstas dviem savaitėm.
Situaciją aiškintis dėl galimai nelegalaus darbo čempionato metu VDI ėmėsi po to, kai renginyje dirbusi kaunietė nurodė „Žalgirio“ arenoje buvusi užsipulta, apstumdyta neblaivaus asmens – vieno iš organizatorių Ervino Kvitkausko.
Pasak moters, vyras kabinėjosi prie renginyje dirbusių žmonių, keikėsi, išsivysčius žodiniam konfliktui, griebėsi fizinių veiksmų. Moteris teigė buvusi ištempta iš savo darbo vietos, uždaryta į apsaugos kambarį, reikalauta atiduoti akreditaciją, savanoriams duotą striukę.
Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentas Vytautas Jasutis moters elgesį pavadino provokacija.
Anot jo, savanorė buvo ten, kur neturėjo teisės būti, o paprašyta išeiti, atsisakė tai padaryti, „vėlėsi į konfliktus“. Federacijos vadovas neigė, kad su moterimi konfliktavęs E. Kvitkauskas renginio metu galėjo būti neblaivus.
Policija dėl incidento gavo tris pareiškimus: renginio apsaugos, Tarptautinės čiuožimo federacijos atstovų ir minėtos moters.
Atlikusi tyrimą, Kauno apskrities policija vasario antroje pusėje pranešė abiem incidento pusėms – čempionato savanorei Kajai Brilei ir vienam organizatorių Ervinui Kvitkauskui – surašiusi administracinio nusižengimo protokolus dėl nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo.