Gruodžio 26 d., šeštadienį, 18 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“ kartu su žavių sesučių Daunyčių ansambliu „Regnum musicale“ atliks šventinę programą koncerte „Kalėdų siuita“.
Tai jau trečiasis koncertas iš jubiliejinių choro koncertų ciklo „Vakar, šiandien ir rytoj“.
Antrą Šv. Kalėdų dieną, patyrus susitikimo su šeimynykščiais džiaugsmą, pasisotinus vaišėmis ir pamaloninus viens kitą dovanomis bei linkėjimais, dvasinį atokvėpį galima pajusti pakilios ir tyros muzikos apsuptyje. Koncerto programoje – Benjamino Britteno „A Ceremony of Carols“, gražiausios kalėdinės giesmės chorui ir instrumentiniai Felixo Mendelssohno bei Astoro Piazzollos kūriniai.
Profesionalus, daugelį tarptautinių konkursų laimėjęs Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, vadovaujamas dirigento ir kompozitoriaus Vaclovo Augustino, svarbia savo misijos dalimi laiko bendradarbiavimą su jaunais, perspektyviais šalies atlikėjais. Šį kartą su „Jauna muzika“ B. Britteno kūrinį interpretuos arfos virtuozė Joana Daunytė.
Joana Daunytė nuo 2004 m. aktyviai dalyvauja ir skina laurus tarptautiniuose konkursuose, koncertuoja įvairiose užsienio koncertų salėse. Šiuo metu Joana studijuoja Ženevos aukštojoje muzikos mokykloje. Taip pat kartu su seserimis Vita Marija (fleita), Elena (violončelė), Kotryna Ugne (smuikas) muzikuoja šeimyniniame ansamblyje „Regnum musicale“. Šis intriguojančios sudėties ansamblis atliks Felixo Mendelssohno ir Astoro Piazzollos kūrinių aranžuotes. Visos seserys yra daugelio tarptautinių konkursų laureatės ir Grand Prix laimėtojos, klasikinės muzikos puoselėtojos, tačiau nevengiančios ir populiarios muzikos kūrinių, improvizacijų.
Benjamino Britteno „A Ceremony of Carols“ – turbūt viena populiariausių choro ir arfos dueto kompozicijų. Kalėdų dvasia alsuojantį ciklą autorius sukūrė 1942 m., keliaudamas laivu iš JAV į gimtąją D. Britaniją. Tai žiemos garsais skambanti kompozicija, priverčianti pajusti šalčio žvarbumus, tylų sniego kritimą, užburianti melodingais arfos pasažais ir paslaptingumu. Vidurinėse dalyse autorius naudoja Viduramžių ir XVI a. poeziją, priartinančią kūrinį prie bažnytinių parabolių.