Dar XIX amžiuje psichologai įrodė, kad pagal žmogaus raštą galima daug pasakyti apie jo charakterį. Net jei tėra parašytas daugtaškis – ir tai jau suteikia šiokios tokios informacijos.
Pavyzdžiui:
• Jei taškai stori, „riebūs“, jų autorius – jausminga, bet pernelyg nenutolusi nuo realybės asmenybė, su juo apie aukštąsias materijas nelabai pašnekėsi;
• Vos pastebimus taškelius dėlios jautrūs, kuklios prigimties, švelnūs žmonės, kurie nuolat bijo visų ir visko;
• Būna ir taškų, panašių į kablelius. Tokius rašantieji smalsūs, bet kartu ir dideli plepiai.
• Pratęstas taškas, beveik mažas brūkšnelis išduoda svajotojus, linkusius statyti oro pilis.
Kitos rašto charakteristikos
Eilutė parašyta iki pat lapo galo, o raidės ties lapo kraštu smulkėja, susispaudžia – rašantysis norėtų pasidalinti savo jausmais, bet bijo būti neteisingai suprastas.
Tiesios eilutės išduoda pasitikėjimą savimi, stiprią valią, gerai išvystytą pareigos jausmą ir garbės suvokimą.
Aukštyn kylanti eilutė sufleruoja, kad rašiusysis – garbėtroška, ryžtingas, pasitikintis savo jėgomis ir siekiantis sėkmės.
Žemyn besileidžianti eilutė sako, kad rašiusysis stokoja iniciatyvos, nepasitiki savo jėgomis. Jei eilutė banguota, tai kylanti aukštyn, tai besileidžianti žemyn, prieš jus – gudruolis, be garbės ir sąžinės, tačiau galintis būti ir naudingas. Pavyzdžiui, tokie žmonės itin vertinami komercinėje veikloje.
Žmonės, kurie žodį perkelia ne į kitos eilutės pradžią, o parašo po eilute, dešiniajame lapo krašte, dažniausiai būna itin atsargūs, netgi bailūs.Nelygiu, kreivu raštu rašo nerūpestingi, išlaidauti linkę žmonės.
Raidžių pasvirimas į kairę liudija uždarumą, apsimetinėjimą, nepasitikėjimą. Jei raidės pasvirę labai stipriai, vadinasi, žmogus veikiausiai yra ūmus, netaktiškas.
Standartinis pasvirimas rodo, kad žmogus – nuoširdus, kilnus, gebantis užjausti, nusiteikęs draugiškai. Tiesus raštas – stipraus charakterio požymis. Rašiusysis nuosaikus, net kiek šaltokas, daugiau dėmesio skiriantis ne išorei, o esmei.Jei raidės svyra į skirtingas puses, žmogus viduje neranda harmonijos su pačiu savimi, yra neryžtingas, jo viduje kovoja protas ir jausmai. Tai gali būti ir kompleksuotas, nuolat abejojantis žmogus. Rašto pakrypimas nuolat kinta, raidės – skirtingo dydžio. Toks žmogus nervingas, kupinas įspūdžių, itin veiklus.Smulkus raštas – ramaus, uždaro, šeimyniško žmogaus braižas.
Tai gali būti ir pastabumo, išminties požymis.Apvalios raidės išduoda lyderius – veiklius, išdidžius, socialiai aktyvius, besiveržiančius link tikslo.Plačiais mostais, didelėmis raidėmis paprastai rašo energingi, protingi, plataus mąstymo ir labai darbštūs žmonės. Jie lengvai bendrauja, turi daug bičiulių, lengvai mezga naujas pažintis, dosnūs, netgi išlaidūs.Siauras raštas paprastai reiškia, kad rašęs žmogus – uždaras, smulkmeniškas, šykštus, pedantiškas.
Tokie žmonės itin vertinami darbe – jie pareigingi, to paties reikalauja iš savo pavaldinių.Dailus, kaligrafiškas raštas išduoda, kad žmogus nesavarankiškas, lengvai pasiduodantis svetimai įtakai. Tiesa, jei raštas tiesiog gražus, bet ne itin tvarkingas – jis reiškia priešingas savybes: žmogus savarankiškas, nepripažįsta kitų nuomonių, gyvenime eina savo keliu, dažnai lieka kitų nesuprastas.Kampuotos raidės rodo santūrumą, skrupulingumą, žmogus delikatus, atsargus.
Negražus, sunkiai įskaitomas raštas liudija pastovią gyvenimišką poziciją. Dažnai taip rašo gabūs, talentingi, netgi genialūs žmonės, kurių mintys paprasčiausiai aplenkia ranką, jie siekia greičiau ir aiškiau užfiksuoti savo idėjas ir sumanymus lape.