• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Viena seniausių Čekijos alaus daryklų „Chodovar“ pranešė kartu su Lietuvos partneriais investavusi į Biržuose veikiančią alaus daryklą „Ponoras“ 3 mln. litų ir Lietuvoje pagal originalią technologiją bei receptūrą pradėjo virti tradicinį čekišką alų.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuva tapo pirmąja šalimi, kurioje „Chodovar“ plėtrą pradėjo vykdyti licencijų principu - ne tik eksportuojant produkciją, bet gaminant ją kitoje šalyje, tačiau išlaikant identiškus metodinius ir technologinius principus bei naudojant čekiškas žaliavas ir receptūras.

REKLAMA

„Mūsų šeimai priklausanti darykla „Chodovar“ siekia išsaugoti senąsias aludarystės tradicijas, unikalų jo skonį ir itin aukštą kokybę, kuo mes ir skiriamės nuo pramoniniu būdu alų gaminančių didžiųjų koncernų.

Lietuva yra kraštas, kuriame aludarystės tradicijos yra puoselėjamos labai seniai, tačiau šiuo metu pasiūla rinkoje yra ganėtinai siaura. Lietuvoje prekiaujama tik kelių rūšių alumi ir pakankamai aukštomis kainomis, tad sėkmingo bendradarbiavimo su alaus daryklos „Ponoras“ šeimininkais dėka, nuo šiol originalaus tradicinio čekiško alaus žemesne nei įprasta kaina jau galima įsigyti ir Lietuvoje“, - sako „Chodovar“ generalinis direktorius Jiri Plevka.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, darykloje „Ponoras“ yra įdiegtos originalios „Chodovar“ technologijos ir įrengimai, o alaus virimui bus naudojamos čekiškos žaliavos, visus procesus prižiūrint čekų technologams.

Pasak UAB „Ponoras“ bendrasavininko Prano Kuisio, į alaus virimo, fermentavimo ir pilstymo įrangą iš viso investuota jau apie 3 milijonus litų, dar pusę milijono per metus planuojama skirti „Chodovar“ prekinio ženklo plėtrai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šio čekiško alaus kaina, kuris pagal senąsias technologijas gaminamas kiekvieną rūšį verdant, rauginant ir nokinant atskirai, bus vidutiniškai 15 proc. mažesnė nei vietinės „Premium“ ir importinių alaus rūšių. Jo sudėtyje esančias medžiagas, gamybos procesus kontroliuos specialiai iš Čekijos atvykę specialistai“, - teigia P. Kuisys.

REKLAMA

Artimiausiu metu, pasak daryklos „Ponoras“ atstovo, įsigyti Lietuvoje gaminamo „Chodovar“ alaus bus galima 70 proc. mažmeninės prekybos taškų ir 30 proc. viešojo maitinimo įstaigų.

„Atsižvelgiant į investicijas ir planuojamą plėtrą, per trejus metus „Chodovar“ turėtų užimti apie 3 proc. šalies alaus rinkos, - prognozuoja P. Kuisys.

REKLAMA

Senąsias lietuviško alaus virimo tradicijas puoselėjanti darykla „Ponoras“ įkurta 1991 m. Alus šioje darykloje verdamas laikantis senųjų tradicijų, kiekvieną alaus rūšį verdant atskirai. UAB „Ponoras“ priklauso Lietuvos Mažų alaus daryklų asociacijai.

Čekijos alaus darykla „Chodovar“, įkurta 1573 metais, yra viena iš nedaugelio didžiųjų daryklų, kuri nepriklauso tarptautiniams koncernams, o ją valdo senąsias alaus virimo tradicijas puoselėjanti aludarių Plevkų šeima. „Chodovar“ produkcija šiuo metu yra eksportuojama į Rusiją, Ukrainą, Šveicariją, Malaiziją, Vokietiją ir daugelį Europos šalių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų