„Mes nepriėmėme sprendimo, kad išeiname iš koalicijos. Mes pasakome, kad jei atsiras bet kokie ženklai, kad Liberalų sąjūdžio rinkimų kampanija arba mero rinkimų kampanija Vilniaus mieste, arba situacija po to, kai dabartinis meras tapo Liberalų sąjūdžio pirmininku, buvo neskaidriai finansuota, tada mes automatiškai nutraukiame koalicijos sutartį“, – pirmadienį BNS sakė Socialdemokratų frakcijos savivaldybės taryboje seniūnas Marius Skarupskas.
Jis teigė, kad socialdemokratų prezidiumas įpareigojo pateikti darbų sąrašą koalicijos partneriams. Tarp keliamų reikalavimų – jau nuo 2018-ųjų užtikrinti nemokamas prailgintas grupes 1-5 klasių moksleiviams, iki 2019-ųjų sukurti tūkstantį papildomų vietų darželiuose, plėsti poliklinikų tinklą naujuose rajonuose, mažinti jose eiles ir gerinti paslaugų kokybę. Taip pat reikalaujama iki lapkričio vidurio peržiūrėti savivaldybės įmonių valdymą, tam sukurti specialią komisiją taryboje, kitąmet savivaldybėje sukurti inovacijų skatinimo fondą, suteikti daugiau galių seniūnams.
„Tas raštas rodo, kad trauktis nežadame, turime tuos darbus ir norime stabilumo mieste“, – teigė M.Skarupskas.
Jei keliami reikalavimai nebus užtikrinti, anot jo, Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus vadovybė turės iš naujo persvarstyti buvimą koalicijoje.
Koalicijos likimą pirmadienį svarsto ir valdantieji Vilniaus liberalai, sprendimų laukia jų koalicijos partneriai konservatoriai, pastaruoju metu konfliktuojantys su Remigijaus Šimašiaus vadovaujamais politikais.
Anot M.Skarupsko, liberalams nusprendus nebesieti ateities su konservatoriais, turės būti formuojama nauja koalicija, dėl dalyvavimo joje turėtų spręsti Lietuvos socialdemokratų partijos Vilniaus skyriaus taryba.
Vilniaus savivaldybės taryboje yra 51 politikas, koaliciją sudaro 31: penkiolika liberalų, aštuoni Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, po keturis narius turi socialdemokratai bei „Lietuvos sąrašas“.
Opozicijoje šiuo metu yra trys „Tvarkos ir teisingumo“ narių, dešimt Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos atstovų, šeši Artūro Zuoko vadovaujami Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) politikai bei iš liberalų frakcijos po prieštaringų pasisakymų apie Lietuvą pasitraukęs britas Markas Adamas Haroldas.