Vilniaus apygardos teismas trečiadienį administracinę bylą nagrinėjo pagal Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos Administracinės veiklos skyriaus apeliacinį skundą. Jis buvo patenkintas.
„Priimtas sprendimas nutarimą panaikinti ir grąžinti administracinių teisės pažeidimų bylą nagrinėti iš naujo teisme. To ir prašė policija. Nutarimas panaikintas, nes yra du prieštaringi įrodymai, prieštaravimai tarp jų nebuvo pašalinti. Teismas rėmėsi vienu įrodymu, atmesdamas kitą. Policija teigė, kad du įrodymai, juos reikia vertinti. Kalbu apie alkotesterio parodymus, rodančius kad yra neblaivus, ir medicininius duomenis, kad po valandos neblaivumo nėra. Šie duomenys yra prieštaringi, juos teismas turėjo vertinti. Į tai atkreipiamas dėmesys“, – BNS sakė Vilniaus apygardos teismo teisėja Jolanta Čepukėnienė.
Ji mano, kad teismas turi galimybę pasitelkti ekspertus, atlikti tyrimą. Tuomet būna pagrindas vienus įrodymus atmesti, kitais remtis. Šiuo atveju pasirinktas vienas iš įrodymų, be papildomų įrodymų atmestas kitas.
Apygardos teismo verdiktas yra galutinis ir neskundžiamas.
Sprendimą vairuotojo ir policijos ginče birželio 28 dieną priėmė Vilniaus miesto apylinkės teismas.
Jis rėmėsi kraujo tyrimu. Vilniaus priklausomybės ligų centre atliktas kraujo tyrimas parodė, kad 29 metų Žilvinas Ruminas buvo visiškai blaivus. Tuo metu policija Vilniuje gyvenančiam vyrui buvo nustačiusi 1,38 promilės girtumą.
Ž.Ruminas buvo sustabdytas per policijos reidą vasario 6-osios naktį Vilniaus centre, kai vairavo automobilį „Subaru“.
Vyras su tuo nesutiko ir pasitikrino Vilniaus priklausomybės ligų centre.
„Sustabdžiau tą transporto priemonę, pajutau alkoholio kvapą. Kol ieškojo dokumentų, išsitraukiau antgalį, uždėjau ant alkotesterio. Gal iki dešimties sekundžių analizavo alkotesteris. Taip būna, kai rodo promiles. Vairuotojas sakė, kad man antgalio nepakeitėte, nedavėte išsilupti. Paėmiau raktus nuo automobilio. Jis klausė, kodėl antrą kartą neduodat pūsti“, – teismui yra pasakojęs vienas policininkų.
Jis sakė, kad negalįs to daryti, nes reikėtų aiškintis prieš valdžią, pirminių alkotesterio parodymų anuliuoti negalima, nes prietaisai turi atmintį. Tuo metu Ž.Rumino advokatas citavo policijos teisės aktus, kurie esą leidžia antrą kartą policijai tikrinti sustabdyto vairuotojo blaivumą.