Taip nutarė Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjęs Romo Adomavičiaus skundą dėl draudimo sugrįžti į darbą. Valstybės kaltintojas Linas Kuprusevičius, kuris atlieka ikiteisminio tyrimo kontrolę byloje, kurioje vicemeras kaltinamas paėmęs 40 tūkstančių litų kyšį, mano, kad sugrįžęs į darbą kaltinamasis galės įtakoti liudytojus, kitus bylos dalyvius.
Teismo nuomonė sutapo su prokuroro ir R. Adomavičius prarado galimybę sugrįžti į Vilniaus miesto savivaldybę nepaisant, kad jo advokatas Romualdas Mikliušas tvirtino, kad ginamasis galėtų išspręsti nemažai vilniečių problemų. Be to, gynėjas piktinosi, kad už panašius nusikaltimus Seimo nariai nėra atleidžiami nuo pareigų, o Vilniaus tarybos nariui draudžiama sugrįžti į pareigas.
Pats R. Adomavičius portalui Balsas.lt sakė, kad kaltinimai kyšio ėmimu yra melagingi, tikina, kad prieš jį padaryta politinė provokacija: „Tiesiog manimi reikėjo atsikratyti ir buvo surengta provokacija, kurią palaikė teisėsaugininkai“.
Kaltinamas kyšininkavimu buvęs valstybės tarnautojas teigė, kad jo kabinete aptikti pinigai buvo skirti politiniai rinkimų reklamai atlikti.
Vicemeras buvo sulaikytas kabinete po to, kai Specialiųjų tyrimų tarnyba gavo informacijos, kad pastarasis naudojasi savo pareigomis ir mėgino išprovokuoti bendrovės „Utenos melioracija“ atstovus duoti kyšį už palankų sprendimą vykdant vandentiekio statybos ir renovacijos projektą , kuris buvo pateiktas konkursui, kurį paskelbė bendrovė „Vilniaus vandenys“ .
Kadangi R. Adomavičius buvo bendrovės tarybos stebėtojas, į jį, kaip įtariama ir kreipėsi „Utenos melioracijos“ atstovai dėl paramos.
Ar kaltinimai pasitvirtins, paaiškės po to, kai bus baigtas ikiteisminis tyrimas. Kol kas L. Kuprevičius įsitikinęs turįs nemažai įrodymų, kad R. Adomavičius paėmė kyšį už tarpininkavimą laimėti konkursą, mat buvo klausomasi įtariamojo pokalbių, stebėtas jo elgesys ir judėjimas.