Teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, didelės vertės turto iššvaistymo ir pasisavinimo bei dokumentų klastojimo.
Kaip pranešė teismas, buvusi lopšelio-darželio direktorė N. Auksorė, siekdama asmeninės naudos, pažeisdama teisės aktų jos užimamoms pareigoms keliamus reikalavimus, suklastojo dokumentus, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Ji fiktyviai įdarbino Teresą Barkovską, Ramunę Račienę ir Rimą Murauskienę. Pastarosioms sutiko su tokiu įdarbinimu.
Jos grąžindavo N. Auksorei išmokėtą darbo užmokestį. Darželio vadovė įtariama tokia būdų pasisavinusi daugiau kaip 43 tūkst. eurų.
N. Auksorė suklastojo darbo sutartis, pagal kurias kaltinamosios priimtos dirbti į lopšelį-darželį.
Kaltinamosios pripažino suklastojusios darbo sutartis, kurių pagrindu sukurti realiai neegzistuojantys darbo santykiai tarp fizinių asmenų ir lopšelio-darželio, priimti įsakymai dėl darbo užmokesčio išmokėjimo tariamoms darbuotojoms ir iš lopšelio-darželio pasisavintos didelės pinigų sumos.
Bylos nagrinėjimo metu nustatyta, jog kaltinamosios T. Barkovska, R. Račienė ir R. Murauskienė realiai sau piniginės naudos negavo, tikėjo tuo, ką sakė N. Auksorė. Moterims buvo aiškinama, kad apskaičiuotas ir pervestas lėšas reikia grąžinti lopšelio-darželio būklei pagerinti.
Teismo manymu, fiktyviai įdarbintos darbuotojos suvokė ir suprato, kad pinigai išmokami iš lopšelio-darželio biudžeto N. Auskorei, jog už jas buvo sumokėti privalomi mokesčiai, jog be jų veiksmų – darbo sutarčių pasirašymo ir pinigų grąžinimo – N. Auksorė negalės disponuoti lėšomis.
Nė viena iš kaltinamųjų per visą fiktyvaus įdarbinimo laikotarpį nesidomėjo, kam direktorė naudojo pinigus.