Teismo nuosprendžiu, A.Balčiūnui taip pat skirta 19,5 tūkst. litų bauda, konfiskuoti kaip kyšis gautas 41 tūkst. litų.
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius žurnalistams sakė, kad buvo tartasi dėl didesnių kyšių sumų, tačiau realiai buvo gauta tokia, kokią konfiskavo teismas.
Bylą teismas nagrinėjo beveik ketverius metus - nuo 2010 metų lapkričio. Nuosprendis dar neįsigaliojo, jis gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.
Kaip skelbė prokuratūra, Raseinių ir Vievio pašto pastatų rekonstrukcijos konkursus laimėjo įmonių vadovai, iš anksto A.Balčiūnui įteikę dideles pinigų sumas: atitinkamai 25 tūkst. litų ir 20 tūkst. litų. Prokurorų teigimu, A.Balčiūnui talkino Raseinių pašto direktorius ir Lietuvos pašto Turto eksploatacijos skyriaus specialistas.
Didžiausią - 35 tūkst. litų - kyšį A.Balčiūnas gavo iš buvusio Vilniaus transporto bendrovės „Transmitto" valdybos pirmininko valdybos pirmininko Dangio Savicko. Anot prokurorų, keturiolikos automobilių pirkimo konkurso sąlygos buvo pritaikytos „Iveco", kuriais prekiauja ši įmonė, techninėms charakteristikoms. Įsigytus automobilius „Iveco Daily" vėliau Lietuvos paštas pritaikė kilnojamiesiems paštams įrengti.
Bendrovei „Transmitas“ teismas skyrė 520 tūkst. litų piniginę baudą, o D.Savickui - laisvės atėmimą dvejiem metams, bausmės vykdymą atidedant tam pačiam laikotarpiui.
Verslininkui Zurabui Nutsubidzei skirta 10,4 tūkst. litų piniginė bauda, .buvusiam Lietuvos pašto Turto eksploatacijos skyriaus specialistui Jonui Barčauskui skirta 19,5 tūkst. litų bauda.
Keletas kaltinamųjų, kurie šioje pripažino kaltę, buvo atleisti pagal laidavimą, byloje minima bendrovė „LTC“ bankrutuoja, o įmonė „Bilderis“ nuo atsakomybės atleista pagal laidavimą.
Tai ne pirmas apkaltinamasis nuosprendis A.Balčiūnui, buvusio prezidento Algirdo Brazausko patarėjo, įtakingo buvusios LDDP veikėjo Vladimiro Beriozovo žentui.
2013 gegužę Vilniaus miesto apylinkės teismas jį pripažino kaltu dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo pašto pastatų pardavimo byloje.
Į teisėsaugos akiratį buvo patekę ir kiti buvę Lietuvos pašto vadovai - šiemet gegužės 5 dieną buvęs bendrovės Lietuvos paštas vadovas Andrius Urbonas nuteistas penkerių metų ir šešių mėnesių laisvės atėmimo bausme. A.Urbonas pripažintas kaltu, kad dirbdamas tuometiniame „Hansabanke“ (dabar „Swedbank“) prievartavo didelės vertės svetimą turtą ir pasikėsino įgyti jį apgaule, taip pat subūrė organizuotą asmenų grupę ir jai vadovavo. Lietuvos pašto generalinį direktorių A.Urboną prokurorai sulaikė 2010 metų kovą. Šias pareigas jis ėjo nuo 2009 spalio iki 2010 metų kovo pabaigos.
„Lietuvos Aukščiausiasis Teismas 2016 m. gruodžio 20 d. sprendimu atmetė Vilniaus apygardos prokuratūros kasacinį skundą dėl 2016 m. gegužės 18 d. Lietuvos apeliacinio teismo išteisinamojo nuosprendžio, kuriuo A. Urbonas ir R. Macas buvo išteisinti neįrodžius, kad jie dalyvavo padarant jiems inkriminuotas nusikalstamas veikas.“