Knyga kitą penktadienį, likus trims dienoms iki 23-iųjų įvykių metinių, pasirodys Honkonge. „Aš apgailestauju, tačiau aš negalėjau nieko padaryti. Aš labai apgailestauju“, – teigė Čenas Sitingas.
Tuometinis meras laikomas viena pagrindinių protestų numalšinimo Tiananmenio aikštėje figūrų. Jis esą buvo už armijos veiksmus. Be to, meras prezidentui Dengui Xiaopingui perdėjo protestų mastą.
Knygoje 81 metų Chen Xitongas atmeta savo atsakomybę, teigdamas, kad veikė, gavęs įsakymą „iš viršaus“. „Aš esu tikras, kad vieną dieną išaiškės tiesa apie 1989-ųjų istoriją“, – sakė jis.
Leidėjo teigimu, „Pokalbiai su Čenu“ Kinijoje nepasirodys, nes įvykiai Tiananmenio aikštėje šalyje vis dar yra tabu tema.
Po 1989 metų birželio 4 dienos meras padarė karjerą Komunistų partijoje. Tačiau po kelerių metų jis sulaukė nemalonės ir 1998-aisiais dėl korupcijos buvo nuteistas 16 metų kalėti. 2004-aisiais jis dėl sveikatos problemų išėjo į laisvę.
Tiananmenio aikštėje kinų studentai ir žmogaus teisių aktyvistai 1989-ųjų pavasarį rengė protestus, reikalaudami daugiau demokratijos. Birželio 4-ąją mitingas buvo išvaikytas jėga. Tada žuvo šimtai, o gal net tūkstančiai žmonių.