Šiuos teiginius P. Pavelas išsakė įvykusio susitikimo metu su šalies ginkluotųjų pajėgų vadovais, rašo UNIAN, remdamasi Čekijos naujienų agentūros pranešimu.
„Tai nėra pats geriausias atspirties taškas, siekiant ištverti sudėtingą žiemą ir norint sėkmingai kovoti prieš savo priešą, kuris visą šį laiką mokėsi tam tikras pamokas, paspartino karinės pramonės produkciją, numatė tolimesnius karinės gamybos apimtis ir šiandieną gali pristatyti reikiamą kiekį ar netgi daugiau karinės įrangos, amunicijos Ukrainos teritorijoje, nei mes šiuo metu galime tiekti [Ukrainos kariuomenei] iš Vakarų valstybių“, – kalbėjo P. Pavelas.
Pasak Čekijos prezidento, Ukrainos vykdomas kontrpuolimas nevyksta taip, kaip buvo tikėtasi, o tai iš esmės galėjo lemti, kaip teigiama publikacijoje, per menka ir per lėta parama iš Vakarų. Taip pat pastebima, kad būtent ukrainiečių pasirengimo laikotarpis kontrpuolimui lėmė ir tai, kad rusai tuo metu sugebėjo „labai gerai“ pasiruošti, kad smūgiai būtų atremti.
P. Pavelas atkreipia dėmesį, kad Ukrainos kariškiai šiuo metu jaučia ne tik nuovargį, bet ir vis didesnį nusivylimą Vakarų parama. Jo teigimu, suprantama, kad nuovargį jaučia ne tik kariai, bet ir visos šalys, kurios remia viena iš pusių nuo to laiko, kai Rusijos pradėtas karas Ukrainoje kelia „didelę riziką“ šiai valstybei.
„Tai gali lemti, kad didės spaudimas užbaigti konfliktą kokiu nors susitarimu. Sutarimas, jei tai bus pasiekta, žinoma, bus grindžiamas realia padėtimi mūšio lauke“, – kalbėjo jis.
Vokietija pristatė naują karinės pagalbos Ukrainai paketą, jo vertė – 1,3 mlrd. eurų
Vokietija antradienį paskelbė, kad Ukrainai, kovojančiai su Rusijos invazija, skirs dar 1,3 mlrd. eurų karinei įrangai, įskaitant keturias papildomas oro gynybos sistemas IRIS T-SLM ir artilerijos šaudmenis.
Šį paketą pristatė gynybos ministras Borisas Pistorius po derybų su savo kolega ukrainiečiu Rustemu Umerovu Kyjive.
Vokietija yra antra pagal dydį karinės įrangos Ukrainai tiekėja, o B. Pistoriaus vizitas į Kyjivą buvo antrasis nuo tada, kai jis metų pradžioje stojo prie Gynybos ministerijos vairo.
Ukraina labai pageidauja IRIS-T sistemų, kuriomis būtų galima numušti Rusijos dronus ir raketas.
Keturios Vokietijos pažadėtos sistemos bus trečioji IRIS-T sistemų partija, kurią Berlynas pažadėjo Ukrainai nuo plataus masto karo pradžios pernai vasarį.
Trys IRIS-T sistemos iš pirmosios partijos jau pristatytos, o ketvirtoji bus pristatyta šią žiemą. Antroji keturių sistemų partija bus pristatyta kitąmet.