Taip jis komentavo lenkų premjero Mateuszo Morawieckio pareiškimą, kad Lenkija nebetiekia Ukrainai ginklų ir ginkluojasi pati.
D. Tusko įsitikinimu, tokie pareiškimai yra naudingi Lenkijos valdantiesiems prieš spalio 15 d. vyksiančius parlamento rinkimus.
„Jie sukėlė pavojų mūsų interesams, atidavė beveik visus ginklus, kurie galėtų būti naudingi fronte, ir galiausiai sugriovė šią investiciją į (Lenkijos ir Ukrainos – red. past.) santykius. Tai visiškai nepriimtina“, – komentavo jis.
D. Tusko vertinimu, Kyjivas ir Varšuva yra arti to, kad iššvaistytų „puikią galimybę visam regionui, Lenkijai ir Ukrainai – Lenkijos ir Ukrainos solidarumą prieš Rusijos agresiją, pagalbą Ukrainai laimėti karą su Rusija, Lenkijos ir Ukrainos draugystę ir racionalią, ryžtingą politiką“.
D. Tuskas EVT prezidentu buvo 2014– 2019 m. ir yra Lenkijos opozicijos lyderis.
Primename, kad trečiadienį lenkų premjeras M. Morawieckis paskelbė, jog Lenkija šiuo metu netiekia Ukrainai jokių ginklų.
„Ukraina ginasi nuo žiauraus Rusijos puolimo, ir aš suprantu šią situaciją, bet, kaip jau sakiau, mes ginsime savo šalį. Mes nebeperduodame ginklų Ukrainai, nes dabar ginkluojame Lenkiją“, – teigė jis.
Anksčiau trečiadienį Lenkijos užsienio reikalų ministerija iškvietė Ukrainos ambasadorių dėl antradienį JT Generalinėje Asamblėjoje Volodymyro Zelenskio išsakytų komentarų.
Savo kalboje antradienį V. Zelenskis pareiškė, kad „politinis teatras“ dėl grūdų importo, kurį Lenkija, Vengrija ir Slovakija uždraudė iš Ukrainos, tik padeda Maskvai.
Kyjivas pirmadienį pranešė, kad Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) pateikė ieškinius trims Europos Sąjungos kaimynėms – Lenkijai, Slovakijai ir Vengrijai – dėl jų draudimų importuoti ukrainietiškus grūdus.
Vidurio Europos šalys nepritarė praėjusią savaitę priimtam Europos Komisijos sprendimui nutraukti importo draudimą, o Kyjivas įspėjo, kad gali imtis teisinių veiksmų.
Dėl draudimų kilo keblus diplomatinis konfliktas su Lenkija, kuri yra viena iš ištikimiausių Ukrainos sąjungininkių jos kovoje su Rusijos invazija.