Kai tik nuosprendis buvo paskelbtas, salėje pasigirdo šūksmai, reikalaujantys nubausti buvusį prezidentą mirties bausme, po to kilo muštynės.
Nuteistieji tučtuojau buvo išvesti iš salės, tribūną paliko ir teisėjai.
Kairo kriminalinis teismas šeštadienį pripažino buvusį Egipto prezidentą H. Mubaraką kaltu dėl taikių demonstrantų žūties per tautos sukilimą 2011 metų sausį ir nuteisė jį kalėti iki gyvos galvos.
(Papildyta 11:27 val.) Teismas paskelbė savo verdiktą – buvęs Egipto prezidentas Hosnis Mubarakas už protestuotojų žudymą nuteistas kalėti iki gyvos galvos, pranešė aljazeera.com.
H. Mubarakas yra pirmasis per Arabų pavasarį nuverstas lyderis, sulaukęs savo šalies teismo nuosprendžio. Jis buvo pripažintas kaltu prisidėjęs prie maždaug 900 žmonių nužudymo per 18-iolikos dienų revoliuciją, kuri galiausiai nuvertė jį 2011 m. vasario 11 dieną.
„H. Mubarakas nuteisiamas kalėti iki gyvos galvos dėl jėgos naudojimo prieš demonstrantus“, – pareiškė vyriausiasis teisėjas Ahmedas Refaatas.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šeštadienį Egipto eksprezidentas Hosnis Mubarakas buvo pristatytas į Kairo policijos akademijos pastatą, kur teismas turi paskelbti nuosprendį buvusių šalies vadovų byloje.
Pagal jau susiklosčiusią tradiciją, buvęs prezidentas buvo atgabentas iš Tarptautinio medicinos centro, kur jis praleido pastaruosius devynis mėnesius, kariniu sraigtasparniu. Po to H. Mubarakas buvo perkeltas į greitosios pagalbos automobilį, kuris jį nuvežė į policijos akademiją.
Kiek anksčiau į policijos akademiją atvyko vyriausiasis teisėjas Ahmedas Refaatas. Į salę jau susirinko žuvusių sukilėlių giminės, nukentėjusiųjų ir teisiamųjų advokatai, akredituoti žurnalistai.
Jeigu 84 metų amžiau H. Mubarakas, kuris teisiamas dėl šimtų protestuotojų nužudymo per sukilimą prieš jo valdžią, bus pripažintas kaltu, jam gresia kalėjimas arba mirties bausmė.
Išteisinimas ar negriežta bausmė gali sukelti egiptiečių įsiūtį – jie ir taip jau nusivylę, kad „revoliucija“ neatnešė realių pokyčių.