Buvę CŽV vadovai, paskirti tiek prezidentų respublikonų, tiek demokratų – įskaitant Robertą Gatesą, George'ą Tenetą, Porterį Gossą, Leoną Panettą ir Davidą Petraeusą – pasmerkė D. Trumpo sprendimą dėl J. Brennano.
„Prezidento veiksmai Johno Brennano atžvilgiu ir grasinimai imtis panašių veiksmų prieš kitus buvusius pareigūnus niekaip nesusiję su (klausimu), kas turi ir kas neturi turėti saugumo leidimus – tačiau visokeriopai susiję su mėginimu slopinti žodžio laisvę“, – sakoma pareiškime.
Jie smerkė „netinkamą ir itin apgailėtiną“ D. Trumpo žingsnį, taip pat tvirtino „niekada anksčiau nematę, kad saugumo leidimų suteikimas arba atėmimas būtų naudojamas kaip politinis įrankis, kaip buvo padaryta šiuo atveju“.
Baltiesiems rūmams paskelbus, kad dažnai D. Trumpą kritikuojantis J. Brennanas neteks leidimo prieiti prie įslaptintos informacijos dėl „padriko“ elgesio, prezidentas pripažino, kad šis sprendimas priimtas dėl prieš jį nukreiptos kritikos ir komentarų apie jo rinkimų kampanijos įtariamus ryšius su Rusija.
Duodamas interviu dienraščiui „The Wall Street Journal“ D. Trumpas pripažino, kad jo sprendimas atimti saugumo leidimą iš J. Brennano susijęs su tebevykdomu federaliniu tyrimu dėl respublikonų kandidato kampanijos įtariamo susimokymo su Maskva pakreipti 2016 metų rinkimus D. Trumpo naudai.
„Vadinu tai suklastota raganų medžiokle – tai pramanas, – sakė D. Trumpas. – Ir šie žmonės jam vadovavo!“
„Taigi, manau, kad reikia kažką daryti“, – pridūrė jis.
D. Trumpo veiksmus smerkė daugelis, įskaitant pagarbą pelniusį dimisijos admirolą Williamą McRaveną, vadovavusį JAV karinių jūrų pajėgų specialiojo dalinio operacijai, per kurią buvo nukautas teroristų tinklo „al Qaeda“ vadeiva Osama bin Ladenas.
„Savo veiksmais sukompromitavote mus mūsų vaikų akyse, pažeminot mus pasaulio arenoje ir, blogiausia, suskaldėte mus kaip valstybę“, – sakė jis.
Tačiau daugelis D. Trumpo sąjungininkų respublikonų gynė prezidento sprendimą arba atsisakė jį viešai pasmerkti.